Європейський парламент схвалив COVID-паспорти

Європейський парламент схвалив COVID-паспорти

16:40 Червень 10, 2021

Політика 2240 2 хвилини

Magyar

З 1 липня в ЄС будуть введені єдині свідоцтва про вакцинацію від COVID-19, використання яких полегшить подорожі, а також допоможе поступово та скоординовано зняти обмеження. Новий сертифікат Євросоюзу визнаний усіма державами-членами, ідеться в заяві Європейського парламенту.

Свідоцтво про вакцинацію містить QR-код, який безкоштовно видаватимуть національні органи держав-членів у цифровому або паперовому форматі. Воно засвідчує, що його власник або був щеплений від коронавірусу, або нещодавно отримав негативний результат тесту, або переніс хворобу.

Держави-члени повинні в обов’язковому порядку визнавати вакцини, схвалені Європейським агентством з лікарських засобів, а в разі препаратів, дозволених національними органами влади чи Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), кожна держава-член може приймати власне рішення.

Система запрацює з 1 липня й діятиме 12 місяців. Свідоцтво не є проїзним документом і не може бути передумовою для вільного пересування.

Відповідно до ухвали, держави-члени не повинні обмежувати перетин кордону власникам сертифікатів щеплення додатковими заходами, зокрема проходженням карантину чи проведенням додаткових тестів.

ЄС закликає держави-члени зробити тестування доступним та дешевим. На прохання Європейського парламенту Європейська комісія виділяє 100 мільйонів євро в рамках програми екстреної підтримки з придбання тестів для видачі COVID-паспортів.

Джерело: hu.euronews.com

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня