Володимир Путін підписав закон про «обнулення» президентських термінів
У понеділок Володимир Путін підписав поправку до виборчого закону, яка приводить порядок виборів президента Росії відповідно до конституційної поправки, прийнятої минулого року, що відкриває для нього можливість балотуватися ще на два терміни.
До того, як 1 липня минулого року за поправку проголосував парламент РФ, російська конституція виключала можливість повторного балотування російського президента після двох строків поспіль. Прийнята поправка вилучила пункт про “послідовність термінів”, водночас анулюючи попередні мандати чинного глави держави.
68-річний Володимир Путін уже 21 рік стоїть на чолі РФ. З 2000 по 2008 рік він обіймав посаду президента – тоді термін повноважень глави держави тривав лише чотири роки – а потім із 2008 по 2012 рік, – через конституційне обмеження – пост прем’єр-міністра.
У цей період президентом Росії був Дмитро Медведєв, а потім Путін знову вступив на пост глави держави, термін якого з тих пір був продовжений до шести років. Вибори 2018 року вкотре закріпили його на посаді. Наразі президент чітко не оголосив, чи має намір брати участь у президентських виборах 2024 року.
Згідно з цією поправкою, той, хто обіймав цю посаду два терміни, не може бути переобраний главою російської держави. Відтак, це обмеження не поширюється на президента, який був на посаді під час прийняття минулорічної конституційної поправки, а це означає, що попередні мандати Путіна «обнуляться».
Згідно з цією поправкою, президентом може бути лише громадянин Росії старше 35 років, який проживає в країні щонайменше 25 років і раніше не мав громадянства або дозволу на постійне проживання в іншій країні. Виняток з цього становлять держави, які повністю або частково стають частиною Росії.
Путін також підписав поправки до закону, які передбачають покарання до п’яти мільйонів рублів (до 2 мільйонів грн за поточним курсом) або до п’яти років ув’язнення за публічний наклеп на радянських ветеранів Другої світової війни та порушення їх честі та гідності.
Відповідно до змін, які мають бути внесені до адміністративного та кримінального кодексів, оцінка громадської реабілітації нацизму також була посилена. Під цією поправкою мається на увазі, серед іншого, заперечення фактів, встановлених Нюрнберзьким трибуналом, та розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про роль Радянського Союзу та радянських ветеранів у Другій світовій війні.
Відтепер публічна зневага до визначних ювілеїв, пов’язаних із захистом країни, порушення пам’яті захисників батьківщини і порушення честі та цілісності пам’яті ветеранів Другої світової війни, як правило, каратиметься штрафом до трьох мільйонів рублів (більше 1,2 мільйона гривень) або ж сумою, еквівалентною доходу засудженого за останні три роки, або громадською чи примусовою працею, або ж позбавленням волі на строк до трьох років.
Якщо той самий злочин вчиняється групами, в тому числі за попередньою змовою, за участю Інтернету або ЗМІ, штраф може становити від двох до п’яти мільйонів рублів, а термін позбавлення волі – на строк до п’яти років.
Виправдання нацизму та наклеп на Радянський Союз, а також ветеранів можуть призвести до штрафу до трьох мільйонів рублів або позбавлення волі на строк до трьох років. Якщо те саме робиться із залученням Інтернету або ЗМІ, покарання може зрости до п’яти мільйонів рублів або до п’яти років ув’язнення та п’ятирічної заборони займатися державними справами.
20 лютого суд Москви наказав опозиційному політику Олексію Навальному сплатити штраф у розмірі 850 000 рублів (понад 308 681 грн) за наклеп на ветерана Другої світової війни. Посилення жорсткості вироків ініціювала заступник спікера Держдуми Федеральних зборів РФ Ірина Яровая.
Джерело: profitline.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися