Уряд Косово вдруге очолив Альбін Курті
Після майже тригодинних дебатів у косовському парламенті за уряд на чолі з президентом та його партію Самовизначення (Vetevendosje) проголосували 67 із 120 депутатів, тоді як тридцять проголосували проти. У засіданні у понеділок, на якому взяли участь 107 членів, був також сформований новий парламент.
Головне питання: незалежність
Представляючи свою програму, Альбін Курті заявив, що однією з головних цілей нового уряду було врегулювання відносин із Сербією, але також зазначив, що це буде можливо лише за умови визнання Сербією незалежності Косово. Косово в односторонньому порядку проголосило свою незалежність від Сербії у 2008 році, яку з тих пір офіційний Белград не визнавав, і продовжує розглядати територію, – переважно населену албанцями, – своєю південною провінцією.
Налагодження відносин є ключем до європейської інтеграції обох сторін.
Уряд Альбіна Курті налічуватиме 15 міністрів. Під час формування уряду Альбін Курті дотримувався своєї попередньої заяви: він не хоче формувати коаліцію з жодною албанською партією, оскільки вони вже “показали себе” у попередні роки. Окрім представників партії президента Самовизначення, новий уряд підтримали дев’ять політиків – представників меншин.
На дострокових парламентських виборах 14 лютого “Самовизначення” отримало 49,95 відсотка голосів, що забезпечило їм 58 місць у парламенті. На другому місці опинилася Косовська демократична партія (PDK), яку раніше очолював колишній глава держави Хашим Тачі і яка отримала 19 мандатів, а третє – Косовський демократичний союз (LDK), очолюваний колишнім прем’єр-міністром Ісою Мустафою. Партія та партнери колишнього прем’єр-міністра Рамуша Гарадиная по коаліції “Альянс за майбутнє Косово” (ААК) отримали вісім депутатських мандатів.
Другий шанс
Національні меншини мають двадцять гарантованих крісел у парламенті, десять – для сербської меншини та десять – для інших національних та етнічних громад. Кожне із місць, зарезервованих для сербів, отримала підтримана Белградом партія “Сербський список”. Крім того, мандати отримали три боснійці, два турки, два роми, один представник горанської меншини, один з Ашкалі, а також один етнічний єгиптянин.
Минулого року Альбін Курті вже очолював уряд Косова протягом майже двох місяців, але його уряд “провалився” через неналежне керування коронакризою, і його колишній партнер по коаліції подав проти нього клопотання про недовіру.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися