Українців серед загиблих або постраждалих під час протестів у Ірані немає — МЗС

Українців серед загиблих або постраждалих під час протестів у Ірані немає — МЗС

16:22 Січень 13, 2026

Політика 413 2 хвилини

Міністерство закордонних справ України заявило, що громадян України наразі немає серед постраждалих унаслідок протестів в Ірані.

Про це hromadske повідомили у МЗС.

Станом на ранок 13 січня, інформація щодо наявності серед загиблих, постраждалих або затриманих громадян України до посольства України в Ірані не надходила.

У міністерстві додали, що посольство України в Ірані подовжує моніторити ситуацію.

Як заявили правозахисні організації Iran Human Rights та Iran International, в Ірані за 16 днів антиурядових загальнонаціональних протестів могли загинути тисячі людей. 

Нині правозахисники змогли підтвердити загибель 648 протестувальників, включно з 9 дітьми. Ще тисячі людей поранені, а понад 10 тисяч — затримані. Водночас після оцінки даних від джерел та медиків Iran International дійшов висновку, що насправді загинули щонайменше 12 тисяч людей. Переважна кількість вбивств сталася протягом двох ночей 8 та 9 січня. 

А втім, перевірити таку інформацію неможливо через відключення інтернету та порушення роботи всіх каналів зв’язку.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня