Японія розглядає закупівлю оборонних товарів у США

Японія розглядає закупівлю оборонних товарів у США

14:56 Травень 29, 2025

Політика 1285 2 хвилини

Magyar

Японія розглядає можливість закупівлю американського оборонного обладнання перед черговим етапом тарифних переговорів.

Як пише Reuters, це розглядають як “розмінну монету” у переговорах, заявив у четвер головний переговірник з тарифів та міністр міністр економіки Японії Рьосей Аказава.

Закупівля оборонного обладнання буде однією з пропозицій щодо отримання поступок США, які також включають технічне співробітництво в суднобудуванні, перегляд стандартів перевірки імпортованих автомобілів та збільшення імпорту сільськогосподарської продукції США.

Наразі не уточняють, яке саме оборонне обладнання розглядають. Японські ЗМІ писали, що минулого тижня американський президент Дональд Трамп під час телефонної розмови з прем’єром Японії Сігеру Ішібою запропонував F-47 та інші винищувачі.

Тим часом речник японського уряду спростував повідомлення про те, що уряд почав розглядати можливість збільшення своєї частки витрат на американські війська, розміщені в Японії.

Аказава зустрінеться з міністром фінансів США Скоттом Бессентом у п’ятницю в рамках четвертого раунду торговельних переговорів у Вашингтоні. Японія може зіткнутися із 24% тарифною ставкою, яку запровадять із липня, якщо вона не зможе домовитися зі США.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня