Незручне завдання офіційно оголосити про поразку на виборах лягло на плечі Гарріс
Згідно з Конституцією США, чинний віцепрезидент зобов’язаний 6 січня оголосити, хто офіційно і безповоротно став президентом Сполучених Штатів. Це неприємне завдання тепер випало на нинішню віцепрезидентку Камалу Гарріс, яка була суперницею нового президента.
віцепрезидентка є також головою Сенату, на який законом покладено завдання оголосити особу обраного нового президента.
Це рідкісний випадок, коли одна зі сторін перегонів змушена вішати медаль на шию іншій, але такі випадки були. Найнеприємнішими стали вибори 1960 року, коли віцепрезидент Річард Ніксон, який вважався впевненим переможцем, мав підтвердити перемогу Джона Кеннеді. Ніксон зміг відкупитися через вісім років, коли він переміг тодішнього віцепрезидента Губерта Гамфрі.
Історія повторилася в 2000 році, коли віцепрезидент Ел Гор був змушений оголосити про перемогу Джорджа Буша. З тих пір подібного не було, хоча варто відзначити, що в 2016 році тодішній віцепрезидент Джо Байден оголосив про перемогу Дональда Трампа, а потім переміг його через 4 роки.
Траплялося, що віцепрезидент передавав завдання тимчасовому голові Сенату, тобто лідеру фракції більшості, посилаючись на хворобу чи інші причини.
Начебто формальність, але значення має велике
Виборчий орган, який представляє кожен штат, уже визначив переможця – без особливого шуму чи суперечок – і віцепрезидент відповідає за остаточне затвердження та оголошення цього рішення.
У відеозверненні, опублікованому в понеділок, Гарріс каже, що «сьогодні в Капітолії я виконую свій конституційний обов’язок як віцепрезидент Сполучених Штатів щодо затвердження результатів виборів 2024 року. Цей обов’язок є священним, і я буду виконувати його, керуючись любов’ю до нашої країни, вірністю нашій Конституції та непохитною вірою в американський народ».
Вагомість події в тому, що після цього ніхто не може сумніватися в тому, хто переможець, тобто 20 січня тільки Трамп, і тільки він, має право скласти президентську присягу і заволодіти Білим домом.
Варто зазначити, що під час виборчої боротьби, Гарріс неодноразово описувала Трампа як приховану загрозу демократії, не придатного для посади. Опозиція теж не щадила Гарріс, котра дуже активно розгорнула свою кампанію після відходу Джо Байдена, але імпульс вичерпався протягом жовтня, оскільки кандидатка від Демократичної партії недостатньо займала питанням економіки.
Ближче до кінця кампанії також стало зрозуміло, що кримінальні справи, розпочаті проти Трампа, завершаться лише після виборів, тому вони також не покращили ситуацію віцепрезидентки. Судові процеси, розпочаті в кількох штатах, більше не впливатимуть на президентські повноваження Трампа.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися