Чим завершилися дебати «других номерів» президентської кампанії у США – Майка Пенса і Камали Гарріс?
Як ми вчора і анонсували, напередодні пройшли єдині дебати кандидатів у віце-президенти США, на яких Республіканську партію представляв діючий віце-президент США Майк Пенс і сенаторка з Каліфорнії від Демократичної партії Камала Гарріс – перша в історії США афроамериканка, яка претендує на такий високи пост у державі.
На відміну від перших теледебатів кандидатів у президенти США Дональда Трампа і Джозефа Байдена, які не соромилися різких виразів і сипали на адресу один одного образами, словесна дуель пана Пенса і пані Гарріс пройшла набагато цивілізованіше. Кілька разів віцепрезидент намагався перервати свою опонентку, але кожного разу отримав жорстку відсіч. «Пане віцепрезидент, зараз я розмовляю. Чи Ви не заперечуєте, якщо я завершу?», – кожного разу відрізала Камала Гарріс.
Основною темою словесних баталій між двома опонентами стали питання внутрішньої та зовнішньої політики США.
До відома, згідно з думкою американських експертів, у ході попередньої «теледуелі» республіканця Дональда Трампа і демократа Джо Байдена саме останній здобув умовну перемогу і ще більше закріпив своє лідерство у президентській виборчої кампанії.
Тож, цього разу ключовим завданням Майка Пенса було виправити цю ситуацію, не помилятися у своїх тезах і успішно відбити всі «атаки» сенаторки Гарріс. А їх, до речі, було більш ніж достатньо. Пані Камала буквально одразу почала жорстко звинувачувати чинну влади США у допущеній катастрофі з пандемією COVID-19, назвавши її «найбільшим провалом президентської адміністрації США в історії країни», а також звинуватила Білий дім у приховуванні інформації про справжню небезпеку коронавірусу для громадян.
Проте Майк Пенс активно захищався, доводячи усім телеглядачам, що адміністрація Дональда Трампа якраз «врятувала мільйони життів американців у результаті грамотно виконаних дій». І критикував неадекватну реакцію Джо Байдена на рішення президента Трампа закрити кордони з Китаєм.
Правда, про те, що США на сьогоднішній день є першою в світі країною за кількістю ковідінфікованих (майже 7,5 млн. осіб) і загиблих (понад 210 тис. громадян) від COVID-19 громадян, діючий віцепрезидент тактовно не промовчав.
Загалом, обидва «другі номери» президентської кампанії не відповіли на актуальне питання про те, що насправді робити утому разі, якщо 74-річний Дональд Трамп, або його 77-річний конкурент – Джозеф Байден виявляться неспроможними виконувати свої прямі президентські обов’язки у Білому домі.
Але досить багато часу вони приділили критиці програм один одного у області оподаткування, охорони здоров’я та реформи Верховного суду США.
В області зовнішньої політики найбільш згадуваною країною очікувано став Китай. «Ви програли торгову війну з Китаєм», – дорікнула Камала Гарріс Майку Пенсу. «Джо Байден ніколи її і не вів. Він десятиліттями виступав за Китайську комуністичну партію», – відповів кандидат від республіканців.
Тож, у підсумку, півторагодинна словесна сутичка Пенса і Гарріс стала «стандартним політичним розмовою». Саме так її вже охрестили американські ЗМІ. І, таким чином, ніхто з кандидатів у віце-президенти не зміг домогтися значної переваги у ході цієї дискусії або завдати нищівної поразки своєму опоненту.
І, за такого стану речей Демократична партія США може бути задоволенв, адже згідно з останнім соціологічним опитуванням телеканалу NBC і газети The Wall Street Journal, після перших президентських дебатів кандидат від демократів Джозеф Байден «йде у відрив і на даний момент лідирує в національних рейтингах з 53% проти 39% у Трампа».
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися