Столтенберг вважає, що НАТО також має запровадити санкції проти Китаю

Столтенберг вважає, що НАТО також має запровадити санкції проти Китаю

10:37 Червень 21, 2024

Політика 273 4 хвилини

Magyar

За словами Єнса Столтенберга, Китай передає росіянам багато технологій, які можуть бути використані у війні проти України. Тому Генеральний секретар НАТО вважає, що країни – члени військового альянсу повинні замислитися над можливими економічними наслідками. Це вже не перший випадок, коли Пекін потрапляє під санкції за свою допомогу Росії.

В інтерв’ю BBC Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що Китай повинен рахуватися з наслідками щодо своєї допомоги Росії.

За словами генсека, Пекін намагається нав’язати себе двома шляхами: з одного боку, він підтримує військові зусилля Росії, а з іншого – прагне все ж зберегти відносини і зі своїми європейськими союзниками, “що не є життєздатним у довгостроковій перспективі”.

Столтенберг також зазначив в інтерв’ю, що, на його думку, Росія не демонструє жодних ознак послаблення своєї війни проти України. Він навів приклад того, як, незважаючи на те, що десятки країн взяли на себе зобов’язання щодо Києва на мирному саміті в Швейцарії, Росія вважала цю зустріч марною тратою часу і заявила, що готова брати участь у мирних переговорах тільки в тому випадку, якщо Україна “по суті здасться”.

Як повідомлялося раніше, президент Росії Володимир Путін нещодавно окреслив умови, за яких Росія готова вести переговори про припинення війни з Україною.

За словами російського президента, для досягнення миру українські війська повинні повністю вийти з де-факто Донецької та Луганської народних республік, а також з Херсонської та Запорізької областей. При цьому він поставив умовою, що Україна має офіційно оголосити про відмову від членства в НАТО.

Пекін передає ключові технології

Відповідаючи на запитання, що саме країни – члени НАТО можуть зробити у зв’язку з підтримкою Китаєм Росії, Єнс Столтенберг повідомив: наразі вони обговорюють можливі санкції.

Він додав, що Китай передає росіянам багато технологій, які є ключовими для виробництва зброї, що використовується проти України.

“Якщо Китай не бажає змінювати свою позицію, тоді ми повинні думати про можливі економічні наслідки”, – підкреслив Столтенберг, повідомляє газета.

Це не перший випадок, коли Пекін потрапляє під санкції за допомогу Росії. Минулого місяця Сполучені Штати запровадили обмеження проти країни. Санкції США зачіпають щонайменше 20 китайських компаній.

Китай, з іншого боку, заперечує факт продажу летальної зброї росіянам, а також заявляє, що “надзвичайно обережно ставиться до експорту товарів подвійного призначення”. Вони підкреслили, що ситуація вирішується відповідно до закону і правил.

Джерело:  (index.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня