Хусити прагнуть відновити в Ємені рабство

Хусити прагнуть відновити в Ємені рабство

14:00 Квітень 5, 2024

Політика 873 7 хвилин

Magyar

Джерела, близькі до проіранської організації, повідомили, що з вини сумнозвісних проіранських лідерів-хуситів кілька цивільних осіб потрапили в рабство.

Згідно з міжнародною доповіддю, на сьогодні понад 40 мільйонів людей у всьому світі є жертвами рабства, зокрема 85 000 у регіонах Ємену, що перебувають під контролем підтримуваних Іраном провійськових ополченців, включаючи столицю Сану. На цю охоплену громадянською війною державу та Сирію припадає 76% усіх випадків рабства в арабському світі. Раніше Державний департамент США у своїй доповіді також підтвердив поширення рабства в Ємені. У сприянні торгівлі людьми звинувачують 20 країн і терористичне угруповання «Аль-Каїда».

Трохи історії

Червономорська работоргівля почалася в І столітті нашої ери, коли невільників, викрадених з Африканського Рогу, перевозили через Червоне море до Аравії та сучасного Ємену. У часи середньовіччя більшість рабів походили з африканського континенту, але були невільники й іншого походження, наприклад, індійці, європейці та турки, а також араби, незважаючи на заборону ісламу поневолювати інших мусульман.

Жінки ставали переважно наложницями або служницями, яких часто піддавали сексуальній експлуатації. Деякі з рабів-чоловіків були євнухами (їх купували аристократи й багатії з королівського дому) і виконували різноманітну роботу: були управителями гарему, вчителями та вихователями дітей, а також наглядачами за іншими невільниками. Рабів-чоловіків, які не були євнухами, використовували як робітників або солдатів. Рабство в Ємені офіційно скасували у два етапи: у 1962 році (на півночі країни) і в 1967-му (на півдні).

Сучасна ситуація не надто райдужна

Хусити наполегливо працюють над відновленням рабства, що підтверджується численними місцевими повідомленнями. Тисячі єменців єменського, африканського або африканського походження працюють (часто без будь-якої фінансової винагороди) в будинках і на робочих місцях високопоставлених єменських чиновників. Місцеві спостерігачі звинувачують 20 із них у таких правопорушеннях:

  • зловживанні бідністю і голодом людей,
  • примусових шлюбах,
  • торгівлі людьми й контрабанді людей,
  • примусовому вербуванні дітей, жінок та африканських мігрантів,
  • зґвалтуванні африканських жінок-мігранток.

Стосовно останнього, то єменська правозахисна група повідомила, що ефіопські мігрантки, які намагаються перетнути країну й потрапити до Саудівської Аравії, піддаються сексуальному насильству та домаганням. Є інформація, що ці зловживання вчиняють бойовики «Братів-мусульман», але їхні лідери категорично заперечують такі звинувачення.

Хто такі хусити?

Хусити – це члени радикальної організації, яка дотримується шиїтських принципів заїдизму. Їхню ідеологію розкриває гасло: «Бог великий, смерть США, смерть Ізраїлю, прокляття євреям і перемога ісламу». Крім того, вони стверджують, що є частиною очолюваної Іраном «осі опору», спрямованої проти Ізраїлю, Сполучених Штатів та всього Заходу. Група, офіційно відома під назвою «Ансар Аллах» («Помічники Бога»), була створена в 1990-х роках і названа на честь свого покійного засновника Хусейна аль-Хусейна. Її нинішнім лідером є брат Хусейна, Абд аль-Малік аль-Хусей. За минулі два десятиліття вони влаштували низку повстань і громадянських війн проти правлячого єменського уряду.

Останнім часом повідомлення про хуситів регулярно з’являються в новинах через захоплення та атаки на комерційні судна за допомогою безпілотників і ракет у Червоному морі, що змушує великі міжнародні компанії шукати альтернативні маршрути для забезпечення безперешкодної доставки своїх вантажів. Війна в Ємені дедалі більше порушує міжнародну морську торгівлю, а її наступальні дії можуть мати серйозні наслідки як на регіональному, так і глобальному рівні. У зв’язку з такою ситуацією значно зростають транспортні витрати. Це може негативно вплинути на інфляцію, не кажучи вже про те, що підтримуване Іраном екстремістське угруповання провокує Ізраїль, Саудівську Аравію, США та інші західні країни, створюючи напругу в регіоні.

Кастова система Ємену

Єменські активісти виявили, що рух «Плоть і кров» прагне розділити суспільство країни на правителів і підданих, панів і рабів. Етнічна дискримінація людей ґрунтується на кольорі шкіри, расі та походженні. Ті, хто називає себе «хашимітами», наразі перебувають на вершині соціального класу Ємену. Вони вважають, що мають найчистіше походження, привілей керувати країною і накопичувати багатства. За ними йдуть племена, робітники та фермери.

Згідно з визначенням, каста рабів представляє найнижчу сходинку соціальної драбини. За словами спостерігачів, бідність, голод, гноблення та систематична експлуатація змусили багатьох цивільних осіб потрапити в рабство. Визнаний єменський уряд закликає викрити оманливу практику султанату, дискримінацію народу і покласти край поділу суспільства на панів та рабів.

Натомість хусити прагнуть повернути Ємен в епоху, коли торгівля людьми була прийнятною. Ряд звітів і свідчень підтверджують порушення, які це повстанське угруповання, що підтримується Іраном, здійснило за останні роки. Допоки політична ситуація в країні на південному заході Азії залишається невирішеною, зловживання проти вразливих груп, імовірно, зростатимуть.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня