Як протести і бунти впливають на президентську кампанію у США

Як протести і бунти впливають на президентську кампанію у США

13:56 Вересень 1, 2020

Політика 4992 8 хвилин

Magyar

Демонстрації у США не припиняються вже який місяць. І президент Дональд Трамп, який відстає від кандидата від демократів Джо Байдена на 6,9%, вирішив спробувати використовувати ці заворушення і насильство у містах та штатах на свою користь. Він уже неодноразово заявляв, що такий хаос допустили демократи, які знаходяться при владі на місцях, а перешкодити мародерам можна тільки за допомогою сили. І, тут демократи занепокоїлися адже жителі міст все більше втомлюються від постыйних бунтів, безперервне насильство часто виходить з-під контролю, а виборці починають повертатися у сторону республіканців.

Тож, на тлі триваючого у США політичного насильства постійно зростає число загиблих, адже озброєні демонстранти стріляють один в одного під час вуличних протестів. Так, у місті Кеноша (штат Вісконсин) на березі озера Мічиган були вбиті двоє протестувальників проти поліцейського свавілля, ще один був сильно поранений. За підозрою у скоєнні злочину заарештований 17-річний підліток Кайл Ріттенхаус, що дотримується правих поглядів і є шанувальником президента Трампа. Через пару днів у місті Портленді (штат Орегон) був убитий уже прихильник чинного американського лідера. Протестуючі, що зібралися на підтримку Трампа, в центрі міста зійшлися зі своїми політичними противниками, які виступають за демократів. Суспільство ще більше поляризується і важливу роль у цьому грає расова відмінність.

Загалом, демократи саме расизм бачать системною проблемою, вважаючи, що система суспільних відносин у країні вибудувана таким чином, щоб всі привілеї діставалися білим. На підтвердження своїх слів вони наводять статистику, згідно з якою середньостатистичний афроамериканець отримує лише 62% від того, що отримує середній білий працівник. У афроамериканців також нижчий загальний рівень доходу ($24,7 тис. проти $42,7 тис. на рік).

Понад півстоліття тому була проведена десегрегація шкіл, але все рівно сьогодні близько половини американських дітей продовжують ходити або в «білі», або в «чорні» школи. Чорношкірим складніше отримати іпотечний кредит або медичну допомогу. Крім цього, вважається, що закон більш поблажливий до білих, чорних частіше зупиняють на вулиці, частіше обшукують, дають більш тривалі терміни тюремного ув’язнення, ніж білим американцям за ті ж самі злочини.

В цілому республіканці згодні з цією картиною, єдине, що їх глобально відрізняє – пошук вирішення проблеми. Так, демократи вважають, що потрібні більш серйозні і глибинні зміни, у той час як республіканці вважають, що достатньо і невеликого коректування курсу. Так, під час свого виступу, присвяченій Дню незалежності США, Дональд Трамп міркував про велич Америки, у той час як демократ Джо Байден – головний конкурент чинного президента на виборах говорив про те, що американцям представився великий шанс все виправити.

А ще навесні цього року здавалося, що у американського лідера немає суперників, його успіхи виглядали вражаючими, а перемога цілком логічною. Проте пандемія коронавірусу і протести чорношкірих американців, які захлеснули країну сплутали йому всі карти. І, сьогодні, за даними агрегатора передвиборних опитувань RealClearPolitics, Трамп поступається Байдену на 6,9%.

При цьому якщо раніше рух на підтримку чорношкірих американців грав проти Трампа, то зараз він використовує безладдя і насильство у містах та штатах, де при владі демократи, як аргумент на свою користь. Так, у вихідні він пригрозив відправити федеральних силовиків розганяти протести у Вашингтоні, ретвітнув нецензурні образи на адресу мера Портленда і підтримав у своєму мікроблозі заклики посадити за ґрати губернатора штату Нью-Йорк.

Загалом, Дональд Трамп проводить свою президентську кампанію під гаслами відновлення закону і порядку, а учасників протестного руху називає терористами і головорізами. Разом із соратниками по партії він говорить про те, що якщо до влади прийде Джо Байден, то американців чекає жорстоке і похмуре майбутнє.

А Джо Байден під час президентської кампанії зробив все можливе, щоб заручитися підтримкою більшості виборців-афроамериканців. Багато у чому для цього він вибрав в якості своєї напарниці, кандидата у віце-президенти, темношкіру Камалу Гарріс.

І до речі, республіканці ніколи не були особливо популярні серед афроамериканців. А Дональд Трамп особливо. Так, на виборах 2016 року близько 90% афроамериканців підтримували саме кандидата від демократів Хілларі Клінтон. Тож, для Трампа сьогодні не має сенсу боротися за голоси цієї частини американського суспільства. Єдине, що він може зробити і робить, – це створити для демократів проблеми у вигляді афроамериканських спойлерів. Хорошим кроком у цьому напрямку роботи є репер Каньє Уест – один із «ніби колишніх прихильників» Дональда Трампа, він може відтягнути якісь голоси у демократів.

Тож, загалом політичний розкол всередині американського суспільства поглиблюється. На думку цілого ряду політологів, його не вдасться подолати і після листопадових виборів. Це довгострокова проблема, адже якщо переможе Трамп, то буде продовження заворушень, будуть радикальні рухи, можливо, Black Lives Matter просто в якомусь іншому форматі. А якщо переможе Джо Байден, то праві – жителі американської глибинки будуть незадоволені, тому що він піде на додаткові поступки і пільги меншин, а це багатьом американцям дуже не сподобається.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня