Зустріч лідерів Конгресу щодо України: допомогу визнають «критично важливою»

Зустріч лідерів Конгресу щодо України: допомогу визнають «критично важливою»

20:12 Січень 17, 2024

Політика 1263 3 хвилини

Magyar

Президент Джо Байден зустрінеться в середу в Білому домі зі спікером Палати представників Майком Джонсоном, лідером більшості в Сенаті Чаком Шумером та іншими лідерами Конгресу, щоб обговорити питання виділення мільярдної допомоги Україні, яке зайшло в глухий кут. Про це повідомили Bloomberg.

Як повідомила журналістам прессекретар Білого дому Карін Жан-П’єр, зустріч, в якій також візьмуть участь голови ключових комітетів, буде присвячена “критичній важливості” пропозиції Байдена щодо додаткового фінансування для України, Ізраїлю і Тайваню.

Республіканці, які дотримуються жорсткої лінії, не підтримали запит на військову допомогу Україні у розмірі 61 мільярд доларів, що стало каменем спотикання в більш широких переговорах про федеральні витрати, безпеку кордонів і податкову угоду, що готується до підписання. Запит на допомогу Україні буде в центрі уваги на зустрічі, повідомила одна особа, знайома з ходом зустрічі.

Це питання є особливо складним для Джонсона, чиє слабке становище спікера може опинитися під загрозою, якщо він наполягатиме на наданні допомоги Україні. Прессекретар Джонсона Радж Шах підтвердив, що спікер буде присутній на зустрічі з іншими лідерами Конгресу.

Двопартійна група переговірників у Сенаті вже кілька місяців працює над потенційною угодою щодо запровадження нових прикордонних та імміграційних обмежень в обмін на схвалення допомоги Україні. Протягом останніх тижнів учасники переговорів неодноразово заявляли, що вони були близькі до угоди, але так і залишилися в глухому куті.

Переговори були зосереджені на зміні критеріїв, за якими оцінюються клопотання про надання притулку, і дозволі прискореної депортації для людей, затриманих на кордоні. Демократи виступають проти прискореної депортації для тих, хто вже перебуває в США.

Жан-П’єр сказав, що переговори “тривають” і “ми віримо, що вони рухаються у правильному напрямку”, але Байден “хотів об’єднати людей”.

Джонсон наполягає на тому, що будь-яка угода про допомогу Україні має відповідати широким консервативним вимогам щодо змін в імміграційному та прикордонному законодавстві. Це включає подальше будівництво прикордонної стіни між США і Мексикою, а також обмеження можливостей Байдена звільняти мігрантів від депортації.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня