Bezáratja a szentpétervári román főkonzulátust az orosz külügyminisztérium

Oroszország válaszintézkedésként nemkívánatos személynek nyilvánította a szentpétervári román főkonzult, és felfüggeszti a városban működő román főkonzulátus tevékenységét – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium.
A tárcához aznap bekérették a moszkvai román nagykövetet, akinek átadták a döntést tartalmazó jegyzéket. A minisztérium rámutatott, hogy „ez az intézkedés választ jelent arra, hogy Bukarest minden alap nélkül visszavonta a konstancai orosz főkonzulátus működéséhez szükséges hozzájárulását, és annak vezetőjét persona non gratának nyilvánította”.
Románia azt követően nyilvánította május 29-én nemkívánatos személlyé a konstancai orosz főkonzult, és záratta be az általa vezetett külképviseletet, hogy orosz drón csapódott egy galaci panelházba, két civilt – egy 53 éves anyát és 14 éves fiát – megsebesítve.
(MTI)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás