„Nincs stratégiai hiba”: Nawrocki válaszolt Szibihának Zelenszkij kitüntetésével kapcsolatban
A lengyel elnöki hivatal vezetője, Zbigniew Bogutski kijelentette, hogy az ukránok nem éltek Karol Nawrocki elnök által biztosított lehetőséggel, hogy visszavonják az „UPA hősei” cím adományozását a katonai egységnek. Bogutski nyilatkozatát az Onet kiadvány idézi, írta a Jevropejszka Pravda.
Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter a napokban „stratégiai hibának” nevezte Volodimir Zelenszkij Fehér Sas-rendtől való megfosztását, „amely csak Moszkvának kedvez”. Szibiha miniszter szavaira reagálva a lengyel elnöki hivatal vezetője kijelentette, hogy „a lengyel oldalon nincs stratégiai hiba”.

„Karol Nawrocki elnök részéről nincs (hiba). Ezt a hibát az ukrán fél követte el, amikor Zelenszkij elnök úgy döntött, hogy Ukrajna egyik fontos katonai egységét az UPA bűnözőiről nevezi el” – mondta a lengyel elnöki hivatal vezetője a wPolsce24 televíziós csatorna adásában.
Bogutski kijelentette, Zelenszkij döntése „a megkötött megállapodásokkal ellentétesen” született. Hangsúlyozta, hogy Nawrocki „már a kezdetekkor beszélt erről a lehetőségről (a rendelet visszavonásáról)”.
„Ezután a második lépés a felsőbb lelkészi kollégium összehívása és véleményének beszerzése volt. Ezután diplomáciai tárgyalások következtek, amelyek időt adtak az ukrán félnek, hogy mérlegelje ezt a döntést, és visszavonja azt. Az ukránok nem éltek ezzel a lehetőséggel, ezért az elnök körültekintően, nyugodtan hozta meg a döntést” – mondta Nawrocki hivatalának vezetője.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás