Moszkva várja a párbeszéd folytatását az amerikai tárgyalókkal

Moszkva várja a párbeszéd folytatását az amerikai tárgyalókkal

14:00 Június 26, 2026

Politika 84 3 хвилини

Oroszország várja a párbeszéd folytatását az amerikai tárgyalókkal az ukrajnai konfliktus rendezéséről – jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára csütörtökön újságíróknak Moszkvában.

Emlékeztetett Donald Trump amerikai elnök kijelentésére, miszerint az Irán körüli konfliktus lezárultával szándékában áll visszatérni a közvetítéshez az ukrajnai konfliktus rendezésének ügyében. Ezeket az amerikai erőfeszítéseket Peszkov ismételten méltatta.

Úgy vélekedett, nem lehet hinni az ukrán média arra vonatkozó állításainak, melyek szerint Trump engedélyezte volna Kijevnek az Oroszország belterületére mért csapásokat.

„Nem lehet ilyen (közvetítői) erőfeszítéseket tenni, ha valaki az egyik fél oldalára bevonva rész vesz a háborúban. És természetesen tudjuk, hogy az Egyesült Államok tárgyalócsapata ezt tökéletesen érti, tisztában van ezzel. Mi ebből indulunk ki” – nyilatkozott.

Nem felel meg a valóságnak szerinte a The Wall Street Journal amerikai lap állítása, miszerint Oroszország nyomást gyakorolna Fehéroroszországra a „különleges hadművelet” támogatása érdekében. Megjegyezte, hogy Fehéroroszország Oroszország legközelebbi szövetségese.

Minszk hatáskörébe utalta annak a kérdésnek a megválaszolását, hogy Fehéroroszország valóban lekapcsolt-e a területén működő drónirányító átjátszóállomásokat Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ultimátuma nyomán.

Azzal kapcsolatban, hogy az App Store csütörtökön, előzetes figyelmeztetés nélkül eltávolított kínálatából egy sor orosz alkalmazást, Peszkov kijelentette: ez a lépés, amely már nem az első a maga nemében, megkérdőjelezi az Apple szolgáltatásainak megbízhatóságát. Mint mondta, Oroszország magyarázatot vár az Apple-től a VK és leányszolgáltatásai eltávolításával kapcsolatban, ezért az illetékes orosz hatóságok felveszik a kapcsolatot az amerikai céggel, mielőtt válaszlépésről döntenének.

Furcsának nevezte az Apple döntését, rámutatva, hogy az nemcsak az oroszokat érinti, hanem világszerte több tízmillió orosz nyelvű felhasználót is.

Marija Zaharova orosz külügyi szóvivő szerint az orosz alkalmazásoknak az App Store-ból való eltávolítása pontot tesz azoknak a digitális szabadságról szóló érveléseknek a végére, amelyeket amerikai IT-vállalatok képviselői szeretnek hangoztatni.

Az orosz digitalizációs minisztérium jogalap nélküli politikai döntésnek nevezte a VK-alkalmazásoknak az App Store-ból való eltávolítását.

(MTI)

social
Kövessenek bennünket a közösségi oldalakon
subscribe
Szeretnéd olvasni a híreket akkor is, ha nem vagy internetközelben?

Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!

Feliratkozás
subscribe
Feliratkozás
Iratkozzon fel
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a legaktuálisabb hírekről. Mi nem küldünk spam üzeneteket, ugyanis tiszteljük a magánéletét.
A nap hírei