Ukrajna most nyerésre áll az Oroszország elleni háborúban – helyettes amerikai külügyminiszter
Ukrajna jelenleg nyerésre áll a háborúban, és a harcok dinamikája jelentősen az ukrán fegyveres erők javára változott, miközben az Egyesült Államok és európai partnerei újra teljes körű szankciókat alkalmaznak Oroszországgal szemben – jelentette ki Jeremy Levin, az Egyesült Államok külföldi segítségnyújtásért, humanitárius ügyekért és vallásszabadságért felelős külügyminiszter-helyettese a gdański „ukrán vacsorán” elmondott beszédében, számolt be az rbc.ua hírportál.
A jelentés szerint Levin elmondta, hogy az ukrán fegyveres erők sikerei az ukrán hadsereg és a partnerek védelmi ágazatai közötti folyamatos együttműködés eredményei. A fronton uralkodó helyzet most gyökeresen eltér a teljes körű invázió kezdetén uralkodó helyzettől. „Emlékszem, mint mindannyian, hogy a háború kezdetén minden tél valójában egyfajta pihenő volt Ukrajna számára… Most fordított a helyzet. Amikor kedvező az időjárás, az ukránok vezetik a támadást, az oroszok pedig megvárják a telet, hogy gyáva támadásokat indíthassanak az energetikai infrastruktúra ellen” – hangsúlyozta.

A tisztviselő hozzátette, hogy Ukrajna már megváltoztatta ezt a dinamikát, és most maga is támadja az orosz energialétesítményeket. Továbbá a közelmúltbeli G7-csúcstalálkozó széles körű konszenzust mutatott az amerikai, ukrán és európai vezetők között, megerősítve az ország alkalmazkodóképességét és győzelmét.
Levin megjegyezte, hogy az amerikaiak ismét korlátozták az orosz olajat. A szankciók ideiglenes enyhítését csak azért vezették be, hogy segítsék a nyugati gazdaságokat a Hormuzi-szorosban kialakult válság kezelésében – mutatott rá.
(vb/rbc.ua)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás