Fehéroroszország lekapcsolta az orosz Shahed drónok átjátszóállomásait – Zelenszkij
A hét eleje óta nem működnek Fehéroroszországban azok az átjátszóállomások, amelyeket Oroszország használt a Shahed drónok Ukrajna elleni csapásaihoz – jelentette ki szerdán Volodimir Zelenszkij elnök a sajtótájékoztatóján, számolt be az rbc.ua hírportál.

A jelentés szerint az államfő azt mondta: „Ezért a főparancsnok (Olekszandr Szirszkij – a szerk.) nekem tett jelentésében közölt információk, valamint a hírszerzés adatai szerint június 22. óta a kifogásolt átjátszóállomások beszüntették a működésüket Fehéroroszország területén.”
Az elnök hozzátette, hogy nem tudja, hogy leszerelték-e már ezeket az átjátszóállomásokat. Ukrajna azonban „dolgozik rajta”, ő maga pedig szorosan figyelemmel kíséri a helyzetet és naponta kap jelentéseket. „A tény az, hogy az átjátszók ma nem működnek” – hangsúlyozta Volodimir Zelenszkij.
(vb/rbc.ua)
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás