A lengyel üzleti élet képviselői párbeszédre szólítják fel Lengyelországot és Ukrajnát
A Lengyel Vállalkozók Tanács levelet küldött a lengyel és az ukrán hatóságoknak, amelyben felszólította a két felet a párbeszéd folytatására a kapcsolatok újabb eszkalációja közepette, áll a Tanács nyilatkozatában.

A lengyel üzleti élet képviselői aggodalmukat fejezik ki a kétoldalú kapcsolatokban az elmúlt hetekben és napokban kialakult, egyre fokozódó feszültségek miatt. A nyilatkozat hangsúlyozzák, hogy a párbeszéd és az együttműködés továbbra is a nézeteltérések leküzdésének fő módja.
A Vállalkozók Tanácsának képviselői emlékeztetnek arra, hogy miután 2022-ben elkezdődött a teljes körű oroszországi invázió, a lengyel társadalom és a lengyel vállalkozók „megnyitották szívüket és otthonukat” az Ukrajnából érkező menekültek milliói előtt. A két ország gazdasága szorosan össze van kapcsolódva, ezért a feleknek a feszültségek enyhítésén kell dolgozni – áll a közleményben.
„Közel egymillió ukrán munkavállaló és vállalkozó szerves részét képezi a lengyel gazdasági rendszernek, és Lengyelország ma Ukrajna legfontosabb kereskedelmi partnere. Ezt a bizalmi tőkét nem szabad elpazarolni. A Tanács felszólítja Lengyelország és Ukrajna hatóságait, hogy hozzanak intézkedéseket a feszültségek csökkentése és a gazdasági és intézményi együttműködés megerősítése érdekében” – tette hozzá a Tanács.
Az üzleti élet képviselői hangsúlyozzák, hogy Lengyelország és Ukrajna közös érdekei „messze felülmúlják azokat az eltéréseket, amelyek megosztanak minket”. A Tanács kijelentette, hogy kész támogatni minden olyan kezdeményezést, amely a párbeszédre, a gazdasági együttműködésre és a két ország közötti erős partnerség kiépítésére irányul.
Iratkozz fel speciálisan erre a célra kialakított Telegram-csatornánkra, melyen teljes egészében megosztjuk cikkeinket! A telefonod háttérben futó üzemmódban fogja betölteni az aktuális híreket, így nem fogsz lemaradni a legfontosabb eseményekről!
Feliratkozás