Макрон не хоче нових парламентських виборів
Президент Франції Еммануель Макрон у вівторок заявив парламентським партіям, що протягом двох діб хоче обрати нового прем’єр-міністра й не має наміру призначати нові парламентські вибори до кінця свого терміну, повідомили агентству AFP джерела з оточення глави держави.
У вівторок Макрон прийняв представників усіх парламентських партій, крім очільників ліворадикальної «Нескореної Франції», яка висунула вотум недовіри уряду Мішеля Барньє, та праворадикального «Національного об’єднання». Під час зустрічі, яка тривала дві з половиною години, глава держави заявив, що хоче призначити нового прем’єр-міністра протягом двох діб, але не сказав, з якого табору. За словами джерела в адміністрації президента, Еммануель Макрон зазначив: «Серед політичних сил існує консенсус у тому, що вони більше не хочуть залежати від «Національного об’єднання».
Глава держави, який останніми днями постійно проводить консультації з партіями, також повідомив, що «не має наміру розпускати Національні збори» і призначати нові вибори до закінчення свого мандата у 2027 році. Згідно з конституцією, найраніше він міг би зробити це влітку 2025-го, через рік після попередніх виборів.
Цього літа Францією майже два місяці керував тимчасовий уряд, який подав у відставку через те, що 7 липня за результатами дострокових виборів до Національної асамблеї увійшли 11 політичних груп і жодна партія не змогла організувати абсолютну більшість. У вересні президентський табір – центристи та правоцентристи-республіканці – сформували уряд меншості, тоді як два інших табори – ліві партії, які лідирували на виборах, але вийшли з уряду, та праворадикальне «Національне об’єднання» – залишилися в опозиції.
Минулої середи опозиційні сили висловили вотум недовіри уряду меншості, який в обхід парламенту намагався запровадити в бюджеті на наступний рік заходи жорсткої економії.
Після зустрічі у вівторок Олів’є Фор, перший секретар Соціалістичної партії, та Марін Тондельє, лідер «зелених», які входять до лівого альянсу, заявили, що якщо наступний уряд не скористається конституційною можливістю обходу парламенту, помірковані ліві партії більше не будуть ініціювати вотум недовіри і не голосуватимуть за нього. У той час як соціалісти відкриті до уряду з правоцентристськими та центристськими партіями, «зелені» виключили таку можливість. При цьому обидві партії наполягають, що наступний глава уряду має бути лівим.
Комуністи також були присутні на зустрічі, але радикальні ліві, які очолюють альянс «Новий народний фронт», не були запрошені, що викликало напруженість у стосунках між партнерами.
«Політика порожнього крісла є формою ослаблення лівих», – визнав Олів’є Фор, лідер соціалістів, і підкреслив, що хоче продовжити пошук рішення, щоб «знайти вихід з кризи».
Очільник ліворадикальної«Нескореної Франції» Жан-Люк Меленшон розкритикував інших членів «Нового народного фронту», які прийняли запрошення до Єлисейського палацу.
«Чи усвідомлюють вони реакцію на те, що роблять? Еммануель Макрон використовує їх і щогодини набирає очки», – вважає Меленшон, який продовжує закликати до відставки президента.
Лідер правоцентристських республіканців у Національних зборах Лоран Вокес не вважає призначення лівого прем’єр-міністра правдоподібним.
«Національне об’єднання», як і «Вільна Франція», не було запрошене на засідання у вівторок.
За інформацією з оточення президента, критерієм запрошення була можливість компромісу, а його не хочуть ні «Національне об’єднання», ні «Нескорена Франція».
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися