Кіпр прагне приєднатися до НАТО
Ще одна країна ЄС може стати членом НАТО. У жовтні лідер Кіпру обговорив це питання з Генеральним секретарем Альянсу, нинішнім президентом США Джо Байденом та сенаторами, близькими до Дональда Трампа. Вони привітали такий крок острівної держави, але перш ніж вона зможе приєднатися до НАТО, їй треба буде пройти довгий шлях.
Кіпр розглядає можливість вступу до НАТО, повідомляє грецька газета Kathmerini. Наприкінці жовтня на зустрічі президента Кіпру Нікоса Хрістодулідеса з лідером США Джо Байденом обговорювався план поступового зближення острівної держави з найпотужнішим військовим альянсом світу. Прагнення Кіпру було схвалене Вашингтоном і підтримане сенаторами, близькими до нового президента США Дональда Трампа, повідомив у понеділок 24.hu.
30 жовтня Хрістодулідес відвідав Білий дім, щоб ознайомити зі своїм планом президента США. За інформацією грецької газети, Вашингтон привітав цей намір і назвав представлений документ «детальним, добре продуманим та довгостроковим».
Американський кореспондент «Катімеріні» повідомив, що на саміті Європейського політичного співтовариства в Будапешті кіпрський уряд представив свій план також Генеральному секретарю НАТО Марку Рютте.
Кажуть, що Хрістодулідес визначив пріоритетом формалізацію відносин між Кіпром та НАТО, однак це вимагатиме спочатку вирішення грецько-кіпрсько-турецької проблеми.
Дійсно, НАТО може прийняти лише ту країну, яка не має прикордонних суперечок та монополії на застосування сили на всій своїй території. Саме тому Україна, наприклад, наразі є далекою від вступу.
Cyprus Mail повідомляє, що президент Кіпру звернувся до Вашингтона з проханням посприяти модернізації оборонного потенціалу та обладнання острівної держави відповідно до стандартів НАТО. У той же час Кіпр купуватиме оборонне обладнання в США й відправлятиме військовослужбовців до американських академій для подальшого навчання в межах багаторічної угоди.
Сполучені Штати є ключовим гравцем в організації колективної оборони, що складається з 32 членів, оскільки приймають більшість рішень і забезпечують більшу частину витрат. Зовсім недавно до Альянсу приєдналися Фінляндія та Швеція. Поштовхом для цього стала ескалація російської агресії в Україні у 2022 році.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися