Зеленський запевнив діаспору США: Обов’язково реалізуємо ідею подвійного громадянства

Зеленський запевнив діаспору США: Обов’язково реалізуємо ідею подвійного громадянства

10:33 Вересень 22, 2021

Політика 462 3 хвилини

Magyar

Президент Володимир Зеленський запевнив американців українського походження, що реалізує ідею подвійного громадянства.

Як передає власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку, про це Зеленський сказав на зустрічі з представниками українських організацій та церков США, що відбувалася в Українському інституті Америки.

«Ми обов’язково реалізуємо ідею подвійного громадянства, зокрема для українців Америки», – сказав Зеленський, зауваживши, втім, що із законом про подвійне громадянство «не все просто». «Це не можна всім зробити, оскільки деякі українці живуть у тих країнах, які, м’яко кажучи, нам не друзі» – пояснив він, маючи на увазі Росію.

За словами Зеленського, необхідно «відновити історію, справедливість, повагу до багатовікової, багатонаціональної і багатокольорової держави». Причому відновлення поваги, за його словами, вимірюється конкретними речами. Серед таких речей Президент назвав будівництво доріг.

«У нас зараз дороги вже кращі, ніж у Нью-Йорку, – вказав він, викликавши схвальні оплески авдиторії. – Ми маємо «вилизати» нашу державу, щоб були бруківка, дороги, мости, – це і є повага до історії нашої країни».

Глава держави також підкреслив, що пріоритетом його роботи є повернення в Україну миру. Це відбуватиметься шляхом дипломатії, перемовин «з дуже складною державою і складними людьми», і потрібен тиск міжнародної спільноти, «усіх, хто може хоч щось зробити для відновлення нашої держави з усіма нашими людьми і територіями». Зеленський закликав українців за кордоном зробити для цього все можливе.

Своєю чергою президент Українського конгресового комітету Америки Андрій Футей зазначив, що українська об’єднана громада докладає всіх зусиль, аби впливати на американську політику щодо України. І таким чином – сприяти реалізації стратегічного курсу України на членство в НАТО та ЄС, відновленню територіальної цілісності, а також зупиненню проєкту Nord Stream 2.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня