Швеція підписала із США оборонну угоду

Швеція підписала із США оборонну угоду

14:11 Грудень 7, 2023

Політика 662 2 хвилини

Magyar

Швеція підписала з Вашингтоном угоду про співпрацю в галузі оборони, яка дає США доступ до всіх військових баз у скандинавській країні, заявив шведський міністр оборони Пал Йонсон.

За словами урядовця, угода, підписана із США, «передбачає кращі умови для одержання Швецією підтримки з боку Сполучених Штатів у разі війни чи кризи».

В інтерв’ю журналістам міністр повідомив, що це не означає «використання всіх 17 баз», а лише тих, «де, з військової точки зору, найважливіше мати можливість зберігати, наприклад, оборонну техніку».

Угоду підписали Йонсон та міністр оборони США Ллойд Остін у Пентагоні.

Остін заявив, що завдяки можливостям збройних сил Швеції НАТО стане ще сильнішим. Угода «надсилає потужний сигнал про те, що ми залишаємося відданими спільному вирішенню проблем безпеки», – сказав міністр.

Готланд – стратегічно важливий шведський острів у Балтійському морі – розташований приблизно за 300 км від Калінінграда, який належить росії, але територіально відокремлений від неї.

Сполучені Штати уклали подібну угоду з Норвегією у 2021 році й зараз ведуть переговори щодо такої ж із Фінляндією та Данією.

 (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня