Великобританія, Фінляндія та Естонія проводять у Балтійському морі спільні військові навчання

Великобританія, Фінляндія та Естонія проводять у Балтійському морі спільні військові навчання

14:50 Грудень 6, 2023

Політика 2166 2 хвилини

Magyar

Військово-морські сили Великобританії, Фінляндії та Естонії спільно з фінською прикордонною службою відпрацьовують захист підводної інфраструктури в Балтійському морі, повідомило міністерство оборони Фінляндії.

На початку жовтня сталося пошкодження газопроводу Balticconnector, який з’єднує Естонію з Фінляндією, та трьох телекомунікаційних кабелів. За даними влади цих двох країн, пошкодження спричинило зареєстроване в Гонконгу вантажне судно, яке протягнуло якір по морському дну. Пекін заявив, що готовий поділитися всією необхідною інформацією відповідно до міжнародного права.

Мета дводенних військових навчань – удосконалення навичок, необхідних для захисту й контролю підводної інфраструктури та відбиття підводних військових загроз, повідомило міністерство оборони Фінляндії.

«Після інциденту з Balticconnector кілька держав у Балтійському регіоні посилили співпрацю та збільшили частоту власних операцій зі спостереження за флотом», – підкреслив Янне Хууско, речник Генерального штабу Фінляндії.

Військові навчання проводяться під егідою оборонного співробітництва під назвою «Об’єднані експедиційні сили» (Joint Expeditionary Force (JEF). Це багатонаціональні експедиційні сили, які були створені у 2015 році Сполученим Королівством і складаються з 9 його північноєвропейських союзників: Данії, Фінляндії, Естонії, Ісландії, Латвії, Литви, Нідерландів, Швеції та Норвегії.

 (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня