Ізраїль знав про план нападу Хамас за рік до атаки, але не сприйняв його серйозно — NYT

Ізраїль знав про план нападу Хамас за рік до атаки, але не сприйняв його серйозно — NYT

09:41 Грудень 2, 2023

Політика 592 4 хвилини

Magyar

Ізраїльські спецслужби отримали план бойових дій палестинського угруповання Хамас, який був використаний для вторгнення 7 жовтня, більш ніж за рік до його здійснення, але не поставилися до нього серйозно, вважаючи надто складним для реалізації.

Про це пише газета New York Times, у розпорядженні якої опинилися відповідні документи.

У документі приблизно на 40 сторінок під кодовою назвою «Стіна Єрихона» покроково описується вторгнення, яке відбулося 7 жовтня і призвело до смерті близько 1,2 тисяч ізраїльтян.

Дата нападу в документі не вказана, але в ньому детально описувалися дії, необхідні для подолання укріплень навколо сектора Газа, захоплення ізраїльських міст і штурму основних військових баз.

План передбачав ракетний обстріл на початку атаки, виведення з ладу камер спостереження та кулеметів уздовж кордону за допомогою безпілотників та масове вторгнення в Ізраїль, у тому числі на парапланах, мотоциклах. Хамас дотримувався цього плану «з шокуючою точністю», зазначає видання.

У документі також містилася докладна інформація про розташування та чисельність ізраїльських збройних сил, вузли зв’язку та іншу чутливу інформацію. Це викликає питання про те, звідки Хамас отримав розвіддані і чи можна говорити про витік усередині ізраїльських спецслужб, зазначає видання.

Ізраїльські військові та розвідка були добре поінформовані про цей документ, але, за даними NYT, їх керівництво не поставилося до нього серйозно, оскільки вважало ймовірність реалізації такого масштабного та амбітного плану мінімальним.

Чи був ознайомлений із планом Біньямін Нетаньяху та інші політичні лідери, невідомо.

Як пише NYT, минулого року, невдовзі після отримання документа, офіційні особи із підрозділу ізраїльських збройних сил у секторі Газа, який відповідає за оборону кордону з Газою, заявили, що наміри Хамас не зрозумілі.

«Поки що неможливо визначити, чи був план повністю прийнятий і як його буде реалізовано», – йдеться у військовій оцінці, яка потрапила у розпорядження видання.

Потім у липні, за три місяці до вторгнення, досвідчений аналітик ізраїльського агентства радіотехнічної розвідки попередила, що Хамас провів інтенсивні одноденні навчання, схожі на ті, що були викладені в плані «Стіна Єрихона».

«Я категорично спростовую те, що сценарій є вигаданим. Цей план розроблено для того, щоб розпочати війну. Це не просто рейд на село», – написала вона у листі електронною поштою. Але полковник із підрозділу Гази не сприйняв серйозно її побоювання.

Документ «Стіна Єрихона» проливає світло на багаторічну серію помилок, наслідком яких стало те, що чиновники тепер називають найбільшим провалом ізраїльської розвідки.

В основі всіх цих невдач лежало «єдине, фатально помилкове переконання, що Хамас не має можливостей для нападу і не наважиться зробити це.

За словами співрозмовників видання серед ізраїльських чиновників, «це переконання настільки вкоренилося в ізраїльському уряді, що вони проігнорували зростання кількості доказів протилежного».

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня