До кінця війни виборів в Україні не буде – всі фракції ВРУ підписали меморандум

До кінця війни виборів в Україні не буде – всі фракції ВРУ підписали меморандум

20:46 Листопад 30, 2023

Політика 1603 2 хвилини

Magyar

До кінця війни жодних виборів в Україні не буде – очільники всіх фракцій Верховної Ради України підписали відповідний меморандум.

Про це йдеться в результатах зустрічі в рамках діалогу Жана Мане. Як зазначається, до закінчення війни на території України не проходитимуть ні президентські, ні парламентські вибори. Вибори стануть можливими тільки через півроку після скасування воєнного стану.

Така угода була підписана в рамках зустрічі у форматі “діалог Жана Моне”, до якої долучився колишній президент Європейського парламенту Пета Кокса з п’ятниці по неділю 10-12 листопада в селищі Тур’я Пасіка Закарпатської області.

Свої підписи поставили голови усіх фракцій українського парламенту, а також перший віцеспікер Олександр Корнієнко та віцеспікерка Олена Кондратюк.

“Ми дійшли згоди, що майбутні вільні та чесні національні вибори (парламентські, президентські) проводяться після завершення війни та завершення дії воєнного стану із часом, достатнім для підготовки проведення виборів (не менше шести місяців після закінчення воєнного стану) на основі діючого Виборчого кодексу, із збереженням за основу виборчих систем національних та місцевих виборів, повернувши норми, які забезпечують змагальність кандидатів у межах одного партійного списку”, – йдеться в угоді.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня