Бербок закликала країни НАТО повчитися кібербезпеці в України

Бербок закликала країни НАТО повчитися кібербезпеці в України

10:49 Листопад 11, 2023

Політика 826 2 хвилини

Magyar

Очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що наразі українські фахівці з кібербезпеки, ймовірно, мають більше досвіду кіберзахисту, ніж усі країни НАТО разом.

Про це повідомляє МЗС Німеччини.

„Підтримуючи Україну в кіберзахисті, ми теж захищаємо себе. Тому Німеччина надала Україні 10 тис. наземних станцій для супутникової інтернет-системи. І ми вносимо свій внесок у кіберпотенціал України, навчаючи персонал. Але й нам теж є чому повчитися в України”, – заявила Бербок на конференції НАТО з питань кібербезпеки.

НАТО допомагає Україні у сфері кібербезпеки, але багато в чому союзники повинні повчитися в України, адже наразі українські фахівці, ймовірно, мають більше досвіду кіберзахисту, ніж усі разом.

Бербок сказала, що якщо близькі союзники НАТО вразливі, тоді вразливим буде і сам альянс. Вона навела приклад, коли 24 лютого, Росія атакувала мережу зв’язку ViaSat, а її дія поширилась на мережі по всій Європі. Тоді у Німеччині постачальники відновлюваної енергії тимчасово втратили зв’язок із більш ніж 3 тис. вітровими електростанціями.

„Кібератаки – це не гра. Вони впливають на реальний світ. Вони загрожують життю та економіці. Вони становлять небезпеку для нашої демократії та верховенства права. Кіберпростір став нервовою системою нашого суспільства”, – підкреслила Бербок.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня