Румунська армія відіграє ключову роль у підтриманні безпеки в Чорноморському регіоні
Румунська армія разом із присутніми в країні силами Альянсу відіграє ключову роль у збереженні безпеки Чорноморського регіону, який має стратегічне значення для НАТО, і потенціалу стримування оборонного альянсу, – заявив президент Румунії Клаус Йоханніс у своєму виступі на могилі Невідомого солдата з нагоди Дня збройних сил у Бухаресті в середу.
За його оцінкою, глобальній безпеці також загрожує ескалація регіональних конфліктів.
“Європа стикається з кризою, безпрецедентною з часів Другої світової війни, в результаті жорстокої і незаконної військової агресії Росії проти України, в той час як шокуюча і гідна осуду терористична атака проти Ізраїлю 7 жовтня ризикує дестабілізувати Близький Схід загалом у довгостроковій перспективі. У цій складній ситуації роль румунської армії в гарантуванні національної безпеки і колективної оборони на східному фланзі НАТО є ще більш важливою”, – заявив президент Румунії.
З іншого боку, за словами Йоханніса, Румунія має найсильніші гарантії безпеки в своїй історії завдяки членству в НАТО і стратегічному партнерству зі Сполученими Штатами. Він зазначив, що румунська армія сьогодні є сучасною інституцією, невід’ємною частиною структури НАТО.
Починаючи з цього року, Румунія виділятиме 2,5 відсотка свого ВВП на оборонні витрати, з яких щонайменше п’ята частина буде витрачена на технічне вдосконалення збройних сил.
Це дозволить Румунії реалізувати програми з модернізації існуючої оборонної техніки і придбання нових передових військових технологій, в тому числі багатоцільових бойових літаків, сучасних радіолокаційних систем і засобів індивідуального та колективного захисту, додав глава румунської держави.
У Румунії 25 жовтня було оголошено Днем румунської армії за часів комуністичного режиму. Як повідомляє державне інформаційне агентство Agerpres, в цей день в 1944 році була досягнута головна мета румунського переходу 23 серпня 1944 року – звільнення всієї території країни від німецько-угорської окупації, ліквідація правових наслідків “Віденського диктату” від 30 серпня 1940 року (Друге Віденське рішення).
Джерело: hirado.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися