karpat.in.ua

ЄС ухвалив удосконалену стратегію морської безпеки для протидії загрозам і викликам

Міністри ЄС, відповідальні за загальні справи ЄС, на своїй зустрічі в Люксембурзі у вівторок ухвалили версію Стратегії морської безпеки ЄС та Плану дій щодо протидії загрозам і викликам безпеці на морі, яка була переглянута.

Згідно з повідомленням Ради ЄС, удосконалена стратегія має на меті забезпечити ЄС ефективними інструментами для протидії новим і еволюціонуючим загрозам і викликам у сфері оборони, включаючи посилення стратегічної конкуренції за владу і ресурси в морських басейнах всередині і за межами ЄС, погіршення стану навколишнього середовища, а також гібридні і кібератаки, спрямовані на морську інфраструктуру.

Стратегія забезпечує основу для прийняття ЄС подальших заходів щодо захисту своїх морських інтересів, цінностей та економіки, а також громадян, зокрема, у світлі “невиправданої та неспровокованої військової агресії” Росії проти України, зазначається в заяві.

Ці заходи включають, серед іншого, посилення боротьби з незаконною та протиправною діяльністю на морі, включаючи піратство і збройний розбій, організовану злочинність, в тому числі незаконне переправлення мігрантів і торгівлю людьми, а також незаконне, непідзвітне і нерегульоване рибальство.

ЄС планує організовувати навчання з морської безпеки та використовувати інформацію з космічних апаратів і спостереження з берегових і морських патрульних суден для покращення обізнаності про морську ситуацію. Відповідно до Плану дій, ЄС посилить стійкість і захист критично важливої морської інфраструктури, включаючи газопроводи, підводні кабелі, порти, морські енергетичні установки і термінали ЗПГ у всіх морських басейнах ЄС. Напрямки діяльності також передбачають розробку спільних вимог до надводних і підводних технологій безпеки, розгортання безпілотних систем для моніторингу морської інфраструктури та інтенсифікацію роботи над кількома ініціативами з морської безпеки в рамках Постійного структурованого співробітництва (PESCO).

Європейська комісія і Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки проведуть оцінку і підготують звіт про реалізацію стратегії через три роки.

Стратегія та план дій до неї були ухвалені ЄС у 2014 році та оновлені у 2018 році. Ці два документи забезпечують комплексну основу для протидії різним загрозам і викликам на морі, таким як незаконна діяльність, конкуренція за природні ресурси і загрози свободі судноплавства, зазначили вони.

Джерело: MTI.hu