Заява громадської організації «Товариства угорської культури Закарпаття» у зв'язку з прийняттям у другому читанні поправок до Закону про нацменшини

Заява громадської організації «Товариства угорської культури Закарпаття» у зв'язку з прийняттям у другому читанні поправок до Закону про нацменшини

20:28 Вересень 26, 2023

Політика 849 2 хвилини

Magyar

Громадська організація «Товариство угорської культури Закарпаття.» (ГО «ТУКЗ-КМКС) висловлює жаль, що конструктивні пропозиції угорських організацій і цього разу не були враховані при внесенні змін до Закону про нацменшини. Відповідно до закону, прийнятого у другому читанні, було вилучено важливий критерій визначення національних меншин – факт традиційного проживання їхніх представників на території України, що нівелює поняття національної меншини та виключає будь-які колективні права, пов’язані з меншинами. Дискримінаційний або суто декларативний характер деяких положень законодавчого акту створює можливість його довільного тлумачення. Закон також не визначає, хто і на якій підставі належить до тієї чи іншої меншини, і не відрізняє корінні, традиційні меншини від іммігрантів.

Прийнята поправка все ще не гарантує права меншин, які гарантовани Конституцією та іншими міжнародними документами, а також не відновлює права меншин, які існували раніше.

Ужгород, 26 вересня 2023 р. Президія ГО «ТУКЗ-КМКС»

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня