Що думає Захід про хабарництво в Україні та якими є ризики, що несе корупція?
На засіданні Кабміну 19 вересня було ухвалено три значущі антикорупційні рішення, які стосуються відмивання коштів та боротьби з хабарництвом.
Денис Шмигаль заявив, що уряд схвалив законопроект про ратифікацію угоди з ОЕСР. Це дозволить Україні бути учасником робочої групи з боротьби з хабарництвом у сфері міжнародних ділових операцій і крок за кроком стати повноцінним членом ОЕСР.
Ще одне рішення Кабміну стосується приведення українського законодавства до стандартів FATF, Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей. Цим же законопроектом буде заборонено надавати активи, кошти та економічні ресурси тим, хто перебуває під міжнародними санкціями або включений до переліку осіб, що пов’язані із провадженням терористичної діяльності.
Ще одне важливе рішення Кабінету міністрів у сфері боротьби з корупцією стосується визначення кінцевого бенефіціарного власника підприємства. Таким чином, уряд застосовує стандарти FATF та виконує необхідні умови для отримання фінансової допомоги від ЄС та на шляху до членства в ЄС. Про це пише РБК-Україна.
Корупція – ризик для фінансової системи
Згідно з опитуванням НБУ серед фінансових установ, головним ризиком у фінансовому секторі залишається війна з Росією (97%). Однак, фактор корупції повернувся на друге місце серед основних ризиків для фінансової системи (77%)
Цифровізація усуває людський фактор
За підрахунками уряду, за два роки цифровізації вдалося досягти економічного ефекту в розмірі 16 млрд грн. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабінету міністрів.
Завдяки дерегуляції зникають бюрократичні бар’єри, а державні послуги наближаються до людини на відстань одного кліку. Цифровізація ефективно усуває людський фактор, — зазначив прем’єр та пообіцяв, що частина дозволів, ліцензій та довідок буде повністю скасована найближчим часом, частина — спрощена, частина — переведена в цифру, передає Економічна правда.
Вернер Хойєр, президент Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) вважає, що у сфері цифровізації Україна випереджає більшість країн центральної Європи. Однак, він застерігає, що “корупція є ендемічною та екстремальною. Тому ми повинні бути пильними”, пише Економічан правда з посиланням на німецьке видання Welt.
Корупція є давньою проблемою в Україні, — Дуда
Як повідомляє CNN, очільник Польщі Анджей Дуда переконаний, що корупційні скандали в Україні не мають перешкоджати Заходу надавати допомогу для нашої держави. Він визнав, що корупція у нас є давньою проблемою та наголосив, що український президент почав з нею боротися щойно вступив на посаду.
Україна демонструє нетерпимість до корупції, — Блінкен
Держсекретар Ентоні Блінкен в інтерв’ю CBS Mornings сказав, що Україна демонструє нетерпимість до корупції, а США повністю контролюють витрачання коштів. Блінкен переконаний, що українці сприймають корупцію надзвичайно серйозно, а президент Зеленський вживає заходів для боротьби з випадками корупції.
Члени конгресу, які їздили в Україну, сказали, що не бачили нічого настільки ефективного в плані облікування витрачених коштів в інших місцях раніше.
Оксана Чопак
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися