Єврокомісія готова схвалити початок переговорів з Україною щодо членства в ЄС

Єврокомісія готова схвалити початок переговорів з Україною щодо членства в ЄС

17:05 Вересень 22, 2023

Політика 622 3 хвилини

Magyar

Єврокомісія готується рекомендувати початок переговорів щодо вступу України до Європейського Союзу. Потім це рішення мають схвалити лідери ЄС у грудні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.

За даними джерел агентства, Єврокомісія порекомендує розпочати багаторічний процес приєднання у жовтні. Але вона може наполягати на прогресі в деяких пріоритетних сферах, включаючи корупцію, як проміжні кроки.

Після того, як Єврокомісія оприлюднить свою рекомендацію, лідерам ЄС потрібно її схвалити, швидше за все, на зустрічі на найвищому рівні у грудні. Після цього Україна розпочне тривалу процедуру завершення реформ та приведення у відповідність до законодавства ЄС у більш ніж 30 областях, включаючи верховенство закону та економіку.

Немає прискореного шляху для виконання складних критеріїв членства, які зазвичай можуть тривати більше десяти років. Хорватія була останньою країною, що приєдналася до блоку, і її заявка розглядалася 10 років, перш ніж її було офіційно прийнято у 2013 році.

Для ЄС вступ України стане найважливішим випробуванням здатності блоку приймати нових членів та адаптувати свій процес прийняття рішень. Триваюча війна Росії проти України, а також більш ранні заявки інших країн, особливо на Західних Балканах, також ускладнюють дебати.

Відновлення розширення блоку із 27 членів відбувається у критичний момент, оскільки він прагне забезпечити, щоб східноєвропейські країни залишалися в його орбіті, а не в орбіті Росії чи Китаю.

На початку жовтня у Гранаді (Іспанія) лідери ЄС обговорять процес розширення та те, як підготуватися до прийому нових членів, включаючи країни Західних Балкан та Молдову. Урсула фон дер Ляйєн, голова Єврокомісії, заявила, що ЄС має продовжувати інтеграцію, одночасно відкриваючи двері новим кандидатам, “щоб дати нам геополітичну вагу та здатність діяти”.

Фон дер Ляєн наполягає на тому, що процес вступу заснований на заслугах України та відзначить “великі успіхи, яких Україна вже досягла з того часу, як ми надали їй статус кандидата” у червні минулого року.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня