karpat.in.ua

Кулеба висловив стурбованість через заяву в пресі угорського посла в Києві

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба занепокоєний заявою угорського посла Іштвана Ійдярто щодо продовження блокування засідань комісії Україна-НАТО та з’ясовує, яка причина таких висловлювань дипломата, – зазначив під час онлайн-брифінгу Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Політик заявив: “Нас здивувало інтерв’ю угорського посла в Києві виданню «Інтерфакс- Україна».

У своєму інтерв’ю посол Угорщини в Києві Іштван Ійдярто заявив, що Угорщина буде зберігати вето на засіданнях комісії Україна-НАТО на рівні міністрів через невирішеність трьох українських реформ, а саме – реформа освіти, використання мови та адміністративна реформа – запланований поділ районів Закарпаття.

Кулеба заявив: я домовився з міністром закордонних справ Петером Сіярто провести три засідання для обговорення тексту спільного меморандуму, який на запланованій зустрічі підписуватимуть Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Із трьох уже відбулися дві зустрічі, й залишилась одна остання – засідання робочої групи з питань освіти.

Єдине ускладнення виникло з тим, що угорська сторона якраз запровадила обмеження на в’їзд громадян України у зв’язку з пандемією коронавірусу. І я отримав листа від Петера Сіярто з пропозицією перенести засідання на вересень цього року”, – зазначив Кулеба.

Він заявив, що українська сторона налаштована слідувати визначеним шляхом та завершити процес.

“Для мене образливо, якщо це інтерв’ю є ознакою того, що угорська сторона змінила свою позицію і, дипломатично кажучи, намагається змінити переговорний процес”, – додав міністр.

Кулеба повторно зазначив, що Україна виконала всі рекомендації щодо внесення змін до Закону про освіту, прийнятому у 2017 році, на яких наполягала Венеціанська комісія Ради Європи, тому питання внесення змін до того закону є закритим.

Він також додав, що Україна продовжує очікувати на візит прем’єр-міністра Орбана до України і готова конструктивно над ним працювати.

Портал новин “Європейська правда” нагадав, що через прийняття Закону про освіту з вересня 2017 року Угорщина блокує політичний діалог між НАТО та Україною і наклала вето на рішення щодо поглиблення співпраці.

За даними угорських організацій у Будапешті та Закарпатті, стаття про мову, що міститься у Законі про освіту 2017 року, – згідно з якою більшість предметів у школах нацменшин із п’ятого класу поступово переходитимуть на українську мову викладання, – порушує вже набуті права меншин.

Джерело: MTI