Членство Нігеру в Африканському союзі було призупинене

Членство Нігеру в Африканському союзі було призупинене

14:14 Серпень 29, 2023

Політика 1258 4 хвилини

Magyar

Африканський союз, який складається з 55 країн-членів, оголосив про своє рішення негайно призупинити членство в організації Нігеру з огляду на поточну ситуацію в цій країні.

Після насильницького захоплення влади в Нігері минулого місяця Економічне співтовариство західноафриканських держав (ЕКОВАС) висунуло хунті тижневий ультиматум: або повернутися до статус-кво, або зіткнутися з військовим втручанням. На початку серпня ЕКОВАС провело позачерговий саміт і наказало мобілізувати резервні сили організації.

Згідно з офіційною заявою, після кількох безрезультатних спроб співтовариства та його союзників, зокрема США і Європейського Союзу, вирішити конфлікт дипломатичним шляхом, ці війська через дедалі більш жорстокі військові дії в Нігері довелося привести в бойову готовність. У телевізійному виступі нинішній лідер країни заявив, що ні хунта, ні народ Нігеру не хочуть війни і залишаються відкритими до діалогу з ЄС та ЕКОВАС.

Нігер став новою гарячою точкою у світі

Існують й інші наслідки ізоляції Нігеру від міжнародної спільноти. За оцінками ООН, після того як члени президентської гвардії скинули демократично обраного главу держави, у цій країні в пастці опинилися близько 7000 мігрантів, повідомляє AP.

Після закінчення терміну ультиматуму, висунутого ЕКОВАС, на початку місяця нігерійська хунта закрила свій повітряний простір, а сусідні держави – прикордонні переходи, що унеможливило виїзд біженців.

Наразі ООН приймає 5 000 осіб у своїх центрах, якими керує Міжнародна організація з міграції. Лише цього року Агентство в справах біженців допомогло близько 1250 особам повернутися до країн походження. За словами голови місії Агентства ООН у Нігері, закриття кордонів і повітряного простору держави змусило тимчасово призупинити репатріацію, оскільки ці центри дуже перевантажені.

Італійська благодійна організація COOPI, яка займається підтримкою мігрантів, повідомляє, що після перевороту її центр на півночі Нігеру, поблизу алжирського кордону, прийняв додатково 1 300 осіб. А також попереджає, що якщо кордони не будуть відкриті, їжа й вода, зібрані для біженців, скоро закінчаться.

До перевороту Нігер співпрацював з Європейським Союзом, щоб уповільнити безперервний потік мігрантів з Лівії та Алжиру через Середземне море. ЄС надав Нігеру понад 200 мільйонів доларів на вирішення безпекових, соціальних, економічних та міграційних проблем країни. Але після захоплення влади міграційна співпраця була офіційно призупинена.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня