karpat.in.ua

У ТКГ домовилися про режим повного та всеосяжного припинення вогню з 27 липня

          Під час останнього засідання Тристоронньої контактної групи (ТГК) за участю України, Росії та представників ОБСЄ домовилися про режим повного та всеосяжного припинення вогню з 27 липня.

          Про це повідомили в Офісі президента України. Зокрема, пресслужба гаранта Конституції повідомляє про те, що «22 липня 2020 року, відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції.

          Згідно з ухваленим рішенням, з 00:01 27 липня 2020 року має дотримуватися режим повного та всеосяжного припинення вогню.

          Прорив у роботі ТКГ в цьому напрямку є результатом ефективної роботи української делегації за підтримки наших міжнародних партнерів у Берліні й Парижі, а також роботи політичних радників і глав МЗС країн – учасниць Нормандського формату.

          Сьогодні на засіданні ТКГ сторони за посередництва ОБСЄ домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території українського Донбасу».

          Відповідні заходи вже погоджені на Тристоронній контактній групі Україною та Росією й підтримані ОБСЄ.

          Режим дотримання повного та всеосяжного припинення вогню у разі, якщо він буде дотриманий іншою стороною, є базовою передумовою реалізації Мінських домовленостей і відкриває шлях до виконання інших положень цих домовленостей.

          Україна вкотре підтвердила повну готовність до дотримання досягнутих на грудневому саміті в Парижі домовленостей на рівні лідерів країн – учасниць Нормандського формату та прихильність до виконання Мінських угод.

          СММ ОБСЄ сприятиме та підтримуватиме виконання цих заходів.

          У межах політичної групи було наголошено, що повне та всеосяжне припинення вогню є базовою передумовою для політичного врегулювання.     «Адже вибори на тимчасово окупованих територіях України можливі виключно за таких умов:

          Також, у межах гуманітарної групи українська сторона, як і було домовлено, передала списки осіб на взаємне звільнення та очікує на те саме від іншої сторони.

НЬЮЗМЕЙКЕР