Словенія перемогла Білорусь у боротьбі за місце в Радбезі ООН

Словенія перемогла Білорусь у боротьбі за місце в Радбезі ООН

09:18 Червень 9, 2023

Політика 2713 3 хвилини

Magyar

Член НАТО та Європейського Союзу Словенія перемогла Білорусь у боротьбі за місце в Раді Безпеки ООН, починаючи з січня.

Про це пише Associated Press.

Перегони між двома членами східноєвропейської групи ООН були єдиними оспорюваними виборами за п’ять місць у найвпливовішому органі організації, і за нею уважно стежили через протилежні погляди країн на вторгнення Росії в Україну.

Під час таємного голосування в Генеральній асамблеї, що складається з 193 членів, Словенія отримала 153 голоси, а Білорусь − 38 голосів.

“Держави-члени ООН, безсумнівно, вирішили, що серйозні порушення Білоруссю прав людини вдома та відбілювання російських звірств в Україні позбавляють її права працювати в Раді Безпеки, важливому органі для захисту прав людини”, – сказав директор Human Rights Watch ООН Луї Шарбоно.

Чотири інші країни, обрані до Ради Безпеки на дворічний термін, не зіткнулися з опозицією. Це Гаяна, яка отримала 191 голос, Сьєрра-Леоне зі 188 голосами, Алжир зі 184 голосами та Південна Корея зі 180 голосами.

10 непостійних місць у Раді розподіляються між регіональними групами, які зазвичай обирають кандидатів, але іноді не можуть домовитися про безальтернативний список.

П’ять нових членів Ради розпочнуть свої повноваження 1 січня, замінивши п’ять країн, дворічні повноваження яких закінчуються 31 грудня − Албанію, Бразилію, Габон, Гану та Об’єднані Арабські Емірати. Вони приєднаються до п’яти постійних членів ради з правом вето − США, Росії, Китаю, Великої Британії та Франції − і п’яти країн, обраних минулого року: Еквадору, Японії, Мальти, Мозамбіку та Швейцарії.

Рада Безпеки відповідає за підтримання міжнародного миру та безпеки, але через право вето Росії вона не змогла вжити заходів щодо України.

Міністр закордонних справ Словенії Таня Файон сказала журналістам, що вона здивована підтримкою її країни. За її словами, це доводить, що Словенія переконала переважну більшість країн-членів ООН, що вона може бути “надійним партнером”. Словенія, яка була частиною Югославії до її розпаду на початку 1990-х років, приєднається до Ради вдруге з 1998-99 років.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня