Депутати Закарпатської облради нагородили воїнів і заборонили релігійні організації, пов’язані з рф

Депутати Закарпатської облради нагородили воїнів і заборонили релігійні організації, пов’язані з рф

11:40 Червень 2, 2023

Політика 1673 9 хвилин

У перший день літа депутати Закарпатської обласної ради зібрались в Ужгороді на засідання чергової 10 сесії.

Напередодні сесії на засіданні президії обласної ради депутати розглянули близько 50 питань і внесли їх до порядку денного.

На початку засідання відбулась урочиста нагорода спільною відзнакою Закарпатської обласної ради і обласної державної адміністрації – нагрудним знаком «За розвиток Закарпаття» нашим захисникам, які в особливий спосіб проявили себе, захищаючи Україну. Високої відзнаки удостоєні: Павло Стулішенко, Олександр Угрожді, Руслан Каганець, Роман Стойка, Олександр Вовчок, Мілан Сабадош, Олександр Мелещук, Роман Мельничук, Олександр Сігетій, Петро Кубинець, Роман Ус, Ігор Шимоняк.

Перед самим засіданням облради депутатську присягу прийняв новий депутат, а саме Василь Скрип, директор КНП «Центр легеневих хвороб». Він замінив Ірину Галай обрану від партії «Команда Андрія Балоги». Новий депутат увійде до складу постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, праці, зайнятості та соціального захисту населення, учасників АТО/ООС.

Також депутати заслухали звіт про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності ГУ в Закарпатській області за 2022 рік. Доповідав керівник обласного управління Ярослав Колесник. За його словами усі важкі злочини, скоєні протягом року, було розкрито. У депутатів не було особливих зауважень до роботи поліції, отож звіт Ярослава Колесника прийняли і подякували за роботу.

У ході засідання депутати надали дозвіл на використання зображення герба Закарпатської області частині А4805 Сухопутних військ ЗСУ. Його використають, як нарукавний знак частини. Отож герб Закарпаття скоро з’явиться на шевронах воїнів ЗСУ.

Депутати також схвалили рішення про вступ Закарпаття у Асамблею європейських регіонів. Нагадаємо, ще наприкінці березня виконавча рада цієї Асамблеї одноголосно ухвалила рішення про надання Закарпаттю статусу повноправного члена ради АЄР. Відповідну заявку обласна адміністрація подала за підтримки голови уряду землі Бургенланд в Австрії Ганса Петера Доскоціла. Отож нині депутати остаточно затвердили це рішення та визначили представником Закарпаття у Асамблеї голову ОВА Віктора Микиту.

Цього дня депутати також ухвалили рішення про створення Наглядових рад Комунальних установ соціального захисту населення Закарпатської обласної ради. До складу таких рад увійшли обласні депутати. Відтак ці дорадчі органи тепер функціонуватимуть у Виноградівському дитячому будинку-інтернаті, Мукачівському дитячому будинку-інтернаті, Вільшанському дитячому будинку-інтернаті, Мукачівському психоневрологічному інтернаті, Мукачівському психоневрологічному інтернаті № 1.

Наглядові ради створені з метою вирішення перспективних завдань розвитку закладів соціального захисту населення, залученню фінансових ресурсів для забезпечення їх діяльності з основних напрямів розвитку і здійснення контролю за їх використанням, ефективної взаємодії закладів з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Одним з рішень депутати внесли зміни до обласного бюджету на 2023 рік. Документом, зокрема, здійснено розподіл коштів іншої субвенції, що передається до обласного бюджету в сумі 827,2 тис. грн, у тому числі із бюджетів окремих територіальних громад, та передбачено департаменту економічного та регіонального розвитку для реалізації заходів обласної Програми розвитку малого та середнього підприємництва у Закарпатській області 2021-2023 роки. Кошти підуть на компенсацію частини вартості придбаних суб’єктами господарювання альтернативних джерел енергії.

Перевиконання дохідної частини загального фонду бюджету спрямовано 1 млн 500 тис грн на реалізацію Програми облаштування містечка модульного типу для потреб оборони у Закарпатській області, а також понад 6 млн грн – для надання трансфертів місцевим бюджетам області. Зокрема ці кошти скеровано на капітальні ремонти: покрівлі адмінбудівлі в місті Рахів, приміщень Верхньовизницького ЗЗСО I-III ступенів, адмінбудівлі в селі Верхня Визниця для відкриття другої групи Верхньовизницького закладу дошкільної освіти, Свалявського закладу дошкільної освіти №6, а також для придбання мамографічного апарату для КНП «Свалявська міська лікарня».

Окрім того, вільний залишок загального фонду спрямовується для реалізації окремих обласних програм. Відтак депутати ухвалили рішення, яке забезпечить функціонування цих програм та змін до них. Йдеться про програму соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей на 2023 – 2024 роки, програму «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2022 – 2024 роки, програму термомодернізації багатоквартирного житлового фонду Закарпатської області на 2023 – 2024 роки, програму організації та забезпечення тероборони, призову на строкову військову службу та військово-патріотичного виховання населення в Закарпатській області на 2021 – 2025 роки, програму підтримки державної політики регіонального розвитку та підтримки громад Закарпатської області на 2021 – 2023 роки.

У ході засідання депутати також прийняли рішення про реорганізацію комунальних некомерційних підприємств у сфері охорони здоров’я Закарпатської обради. Згідно цього рішення до Комунального некомерційного підприємства «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги м. Берегова» буде приєднано: Комунальне некомерційне підприємство «Закарпатський обласний медичний центр психічного здоров’я та медицини залежностей» та Комунальне некомерційне підприємство «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги с. Вільшани». Всі ці заклади знаходяться під юрисдикцією Закарпатської облради. Таким чином відтепер в області діятиме єдиний заклад з надання психіатричної допомоги.

Ще одним рішенням у цей день депутати створили на Закарпатті «Центр підтримки та розвитку тваринництва». Його відкриють з метою формування сприятливих умов для галузі, покращення племінних та продуктивних якостей тварин, створення інфраструктури м’ясо- та молокопереробки продукції, переробки вовни та шкур. Ініціатором створення такої установи виступив департамент агропромислового комплексу Закарпатської ОВА. Директором Центру терміном на 2 роки призначено Сергія Мільчевича.

Наостанок депутати прийняли ще одне важливе рішення «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері діяльності громадських та релігійних організацій на території Закарпатської області». Його включили до порядку денного перед самим засіданням. У документі, зокрема йдеться: «Заборонити на території Закарпатської області діяльність релігійних, церковних, громадських та інших організацій, які співпрацюють або пов’язані з країною-агресором російською федерацією». До заборони у рішенні депутати додають рекомендації правоохоронним органам забезпечити швидке та дієве реагування на виявлення фактів ведення антиукраїнської пропаганди з боку представників релігійних, громадських та інших організацій.

На цьому порядок денний сесії було вичерпано. Отож депутати, урочисто, під гімн України закрили десяту сесію.

Руслан ФАТУЛА, “Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня