За десять років членства в ЄС країна не прогресувала – президент Хорватії

За десять років членства в ЄС країна не прогресувала – президент Хорватії

11:21 Травень 25, 2023

Політика 1045 3 хвилини

Magyar

Хорватія не досягла належного прогресу за 10 років членства в Європейському Союзі, настав час припинити ідеалізацію та обожнювання ЄС, – заявив президент Хорватії Зоран Міланович у вівторок у Шибенику.

Президент Хорватії взяв участь у святковому засіданні обласної ради в приморському місті, під час якого зазначив, що він «без зайвого ентузіазму» оцінює перші десять років перебування Хорватії в ЄС. За його словами, ЄС не виправдав очікувань.

За словами Мілановича, механізми ЄС недемократичні, а система політичної відповідальності вужча, ніж у Хорватії.

«Про мир і війну приймають рішення люди, яких не обирали, і вони не питають думки народів», – наголосив він.

На думку Мілановича, це серйозні справи, які перешкоджають відстоюванню важливих національних інтересів у майбутній кризі. «Тому я постійно виступаю за те, щоб державні справи, фінансові інтереси та статус своєї нації – і у Боснії та Герцеговині – були представлені чіткіше та сміливіше. Егоїзм – це спосіб виживання», – сказав він.

«Необхідно позбутися ілюзій, адже ми живемо в складному і несправедливому світі, де про важливі рішення нас не питають, тому важливо зберігати самоповагу», – додав Міланович.

За його словами, для Хорватії вкрай важливо збереження європейського та світового миру.

Хорватія подала заявку на вступ до Європейського Союзу в 2003 році. Заявка була прийнята Європейською комісією на початку 2004 року, тоді ж вона оголосила країну офіційним кандидатом на членство.

Статус кандидата був підтверджений Європейською Радою в середині 2004 року. Переговори про вступ почалися в жовтні 2005 року. Країна стала повноправним членом ЄС 1 липня 2013 року, а 1 січня 2023 року приєдналася до Шенгенської зони та єврозони.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня