Грецькі опозиційні партії не можуть сформувати коаліцію

Грецькі опозиційні партії не можуть сформувати коаліцію

09:38 Травень 25, 2023

Політика 365 3 хвилини

Magyar

Дві основні опозиційні партії Греції у вівторок відхилили запропонований мандат на формування коаліційного уряду, призначивши ще одне голосування в Греції на червень, – пише Reuters.

Кіріакос Мікотакіс, чия партія “Нова демократія” отримала 40,8% голосів проти 20,1% голосів СІРІЗА в неділю, виступив проти вступу до коаліції і закликав до повторного голосування, щоб забезпечити загальну більшість.

Друге голосування попередньо заплановане на 25 червня, коли набуде чинності система бонусних голосів для партії-переможця, що може надати “Новій демократії” парламентську більшість, необхідну для одноосібного правління. Президент Греції Катерина Сакелларопулу призначить тимчасовий перехідний уряд.

Алексіс Кіпріас, лідер лівої партії СІРІЗА, і Нікос Андрулакіс, лідер соціалістичної партії ПАСОК, відхилили мандат, запропонований їм окремо.

“У мене немає причин приховувати, що результат виборів був несподіваним”, – заявив лідер СІРІЗА Кіпрас, чия партія керувала країною з 2015 до 2019 року. Поразка СІРІЗА оголила розбіжності серед грецьких лівих. Дві невеликі ліві партії, засновані колишніми членами СІРІЗА, не змогли набрати достатньої кількості голосів для проходження до парламенту. А опозиційні партії не мають достатньої кількості місць, щоб сформувати правлячу коаліцію без “Нової демократії”.

Прем’єр-міністр Греції напередодні виборів заявив агентству Reuters, що хоче забезпечити комфортну більшість для своєї партії, зазначивши, що однопартійний уряд є більш стабільним, ніж коаліційний.

“Нова демократія” може отримати бонусні місця

Згідно з виборчими правилами, переможець другого туру голосування після безрезультатного першого туру може отримати 20 бонусних місць у парламенті, якщо він отримає 25% голосів, і до 50, якщо він отримає 40%. Якщо Мікотакіс знову набере 40% голосів або менше, він все одно матиме більшість.

“Нова демократія” має найкращі шанси отримати бонусні місця, оскільки її суперниця СІРІЗА отримала лише п’яту частину голосів 21 травня. Загальна кількість місць, яку отримає Міцотакіс, залежатиме від того, скільки інших партій зможе потрапити до парламенту.

Джерело: vg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня