Голова Закарпатської ОДА в Брюсселі провів низку важливих зустрічей

Голова Закарпатської ОДА в Брюсселі провів низку важливих зустрічей

08:49 Травень 24, 2023

Політика 1164 3 хвилини

Magyar

Вчора в межах робочого плану в Брюсселі провів низку важливих зустрічей із представниками різних європейських інституцій, які всебічно підтримують Україну та сприяють міжрегіональній співпраці країн-членів ЄС.

Зокрема, зустрівся з генеральним директором Європейської федерації будівельної промисловості (European Construction Industry Federation, FIEC) Доменіко Кампогранде. Разом обговорили можливість залучення інвестицій у будівельну галузь Закарпаття із застосуванням сучасних технологій.

Важливою була й зустріч із послом Республіки Австрія в Королівстві Бельгія та послом Австрії в НАТО Елізабет Корнфілд, а також із керівником офісу австрійської федеральної землі Бургенланд у Брюсселі, який функціонує в межах роботи Комітету регіонів ЄС, бригадним генералом Раніє Вінтером. Цю співпрацю можна вважати зразковою з погляду реалізації міжрегіональних ініціатив.

Завдяки партнерським звʼязкам Закарпатської ОВА та Бургенланду нещодавно вдалося досягти домовленостей і закріпити відповідним контрактом членство представника від нашого краю в Комітеті регіонів ЄС. Таку можливість нам надали партнери, які для виконання представницьких функцій у Брюсселі за своєю квотою обрали представника від Закарпаття. Зараз це рішення формує наш порядок денний та допомагає ефективніше працювати в межах Конгресу.

Під час зустрічі обговорили й питання гуманітарного розмінування деокупованих територій України, яке зараз є надважливим для прифронтових областей. Австрія виробляє сучасні засоби для розмінування, що необхідні нашій країні. Тож сподіваємося на підтримку й позитивне рішення щодо можливості надання цих сил і засобів.

Цього ж дня за сприяння та участі Embassy of Ukraine in the Kingdom of Belgium зустрілися з представниками Бельгійської федерації підприємств, яка працює у сфері збору, сортування та переробки усіх видів відходів. Федерація, створена в 1991 році, зараз нараховує понад 300 компаній-членів, де зайняті близько 15 000 співробітників.

Розглянули можливість участі її підприємств у вирішенні питань збору, переробки та утилізації ТПВ на Закарпатті, а також у розробці стратегії поводження з відходами. Нам потрібен передовий європейський досвід для покрокового розв’язання проблеми засмічення краю. Отримали позитивні сигнали від наших партнерів і розпочали консультації щодо предметної співпраці й майбутнього візиту представників Федерації на Закарпаття.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня