Ніхто так не хоче миру, як Україна – Боррель

Ніхто так не хоче миру, як Україна – Боррель

16:15 Травень 23, 2023

Політика 419 4 хвилини

Magyar

Усі хочуть, щоб війна в Україні якнайшвидше закінчилася, єдиний, хто не хоче цього, – президент росії володимир путін. Ніхто так не хоче миру, як Україна, тому ми повинні підтримувати формулу справедливого миру президента Володимира Зеленського, – заявив верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на пресконференції після засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ.

Боррель зазначив, що ті, хто виступає за мир, не можуть вести діалог із державою-агресором на дипломатичному рівні, оскільки це призведе до миру, який не буде чесним і справедливим і не гарантуватиме прав громадян України.

Крім того, за словами верховного представника, успіх і результати української оборони залежать не лише від мужності українських солдатів і населення, а й від того, як швидко вони отримають боєприпаси та зброю, тому військова підтримка ЄС повинна обов’язково продовжуватися.

«Затримання поставок щодня призводять до втрат людей. Справа не в грошах, а в людських життях, тому я прошу всі країни-члени пришвидшити поставки та брати участь у спільній закупівлі боєприпасів для доставки в Україну», – підкреслив Боррель.

Він також закликав країни-члени припинити ухилятися від санкцій, введених проти росії, оскільки це послаблює їхній ефект. На зустрічі міністри закордонних справ країн ЄС поки що не досягли згоди щодо останнього пакету санкцій.

Боррель також повідомив, що у зустрічі брали участь міністри закордонних справ країн Західних Балкан, які обговорювали з ними вплив росії в регіоні. Верховний представник привітав «сміливе і стратегічне рішення» деяких із цих країн повністю узгодити зовнішню політику ЄС і режим санкцій проти росії. Він також зазначив, що Сербія підтримує занадто тісні відносини з Москвою, «що несумісно з процесом вступу до ЄС».

«Відносини з Росією можуть завдати шкоди їхнім власним національним інтересам, оскільки всі ми прагнемо просуватися вперед у процесі розширення. Ми надіслали чіткий сигнал про те, що вони повинні скористатися імпульсом, створеним стрімким прогресом України, і що вони також повинні йти в ногу з ним», – заявив верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки.

(hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня