Форум угорських представників Карпатського басейну засудив агресію проти України

Форум угорських представників Карпатського басейну засудив агресію проти України

11:33 Травень 20, 2023

Політика 2025 6 хвилин

Magyar

Форум угорських представників Карпатського басейну (KMKF) із занепокоєнням спостерігає за трагічними наслідками війни, що точиться по-сусідству, небезпекою подальшої ескалації та висловлює свою солідарність з угорською громадою Закарпаття.

У резолюції, прийнятій на засіданні Форуму в п’ятницю, учасники висловили рішуче переконання, що жодна форма насильства не може бути вирішенням міжнародних суперечок або міжетнічного напруження.

Форум угорських представників Карпатського басейну вітає одностайний і значний внесок угорських регіонів у допомогу біженцям, надання гуманітарної допомоги. KMKF засуджує військову агресію проти України та підтримує всі кроки, спрямовані на якнайшвидше досягнення миру. Вони підкреслили, що інтересом угорського народу є суверенна, демократична Україна, яка забезпечує можливості життя для своїх громадян. У тому числі для тих корінних національних громад, які проживають там, де нічого не загрожує існуванню угорського народу, а його мовна та культурна спадщина не ставляться під сумнів, а визнаються цінністю, яка збагачує всю країну та Європу.

Форум угорських представників Карпатського басейну засуджує військову агресію проти України та підтримує всі кроки, спрямовані на якнайшвидше досягнення миру. Учасники зустрічі підкреслили, що інтересом угорського народу є суверенна, демократична Україна, яка забезпечує життєві можливості для своїх громадян, у тому числі для проживаючих у країні корінних національних громад, де нічого не загрожує існуванню угорського народу, а його мовна та культурна спадщина не ставиться під сумнів, а визнається цінністю, що збагачує всю країну та Європу.

Форум угорських представників Карпатського басейну висловлює свою солідарність із закарпатською угорською громадою, яка через урізання набутих прав та посилення антиугорських настроїв під час війни не може почуватися в повній безпеці на батьківщині, але продовжує боротися за своє збереження.

У резолюції наголошується, що Україна – кандидат на членство в ЄС, а захист національних меншин є одним із ключових цінностей ЄС. Форум угорських представників Карпатського басейну нагадує міжнародній спільноті, що повага до індивідуальних і громадських прав меншин і захист національних меншин є запорукою демократії та верховенства права. Лише та країна може вважати себе частиною європейської спільноти цінностей і виконувачем першочергової умови для вступу в ЄС, яка належним чином захищає національні меншини та розглядає їх як партнерів, йдеться у документі.

Форум угорських представників Карпатського басейну додає, що із симпатією та рішучим очікуванням спостерігає за європейським шляхом України та погоджується з позицією уряду Угорщини, що подальше наближення країни до євроатлантичної інтеграції може бути підтримане за умови повернення прав угорської національної меншини, які існували до 2015 року.

Форум угорських представників Карпатського басейну вважає своєчасним зазначити, що національні меншини є найбільш уразливими у конфліктах. Водночас захист меншин благотворно впливає на безпеку, демократичне функціонування та мирний розвиток європейських суспільств. Тому Форум наполягає, щоби захист ідентичності, культур та мов меншин був такою цінністю, яка захищається заходами Європейського Союзу.

Форум угорських представників Карпатського басейну підтримує всі ініціативи, покликані зробити захист меншин частиною моніторингу верховенства права та основних прав у ЄС, включити інструменти захисту меншин Ради Європи до правової системи ЄС.

Форум угорських представників Карпатського басейну також заявляє, що система засобів національної політики Угорщини для сприяння розвитку угорських громад на батьківщині, зокрема забезпечення прав використання мови та навчання рідною мовою, благотворно впливає на збереження угорських громад. Водночас доводиться стикатися з несприятливими демографічними процесами, які роками тривають, а також із негативними наслідками асиміляції та еміграції, які відображаються і в даних перепису населення.

Члени Форуму угорських представників Карпатського басейну продовжують спільно діяти заради процвітання всіх угорців, які залишаються на батьківщині, чому, окрім економічного розвитку, сприяє збільшення суми допомоги на навчання. Також вітають усіх, хто вирішить повернутися на батьківщину. Відтак підтримують усі заходи, які шляхом захисту культурних і природних цінностей підвищують привабливість Карпатського басейну, йдеться у резолюції.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня