Зміна влади в Берліні: консерватори взяли владу в свої руки
Понад два десятиліття правління соціал-демократів у берлінському сенаті завершилися. У столиці, яка сама собою є провінцією, Християнсько-демократичний союз (ХДС) сформував уряд після повторних виборів, що відбулися наприкінці лютого. Новим мером Берліна і прем’єр-міністром цієї землі став Кай Вегнер, тоді як соціал-демократи, які раніше були при владі, відійшли на другий план як партнери по коаліції.
Раніше Берліном керували соціал-демократи на чолі з Францискою Гіффі. Партнерами СДПН по коаліції були Зелені та Ліва партія. Однак результати лютневих виборів підтвердили загальнонаціональну “паперову форму”: християнські демократи отримали 28,2% голосів, СДПН і Партія зелених – по 18,4%. А Ліва партія, і надалі стверджуючи свій загальнонаціональний занепад, не змогла потрапити навіть до провінційного законодавчого органу.
Хоча затвердження Веґнера в Сенаті виглядало як паперова угода, за повідомленнями, воно не було простим. Необхідну абсолютну більшість голосів йому вдалося отримати лише в третьому турі голосування, як повідомляється, це сталося через розчарування кількох депутатів-соціал-демократів. Що стосується ХДС і Вегнера, то той факт, що консерваторам удалося отримати абсолютну більшість за підтримки деяких членів праворадикальної “Альтернативи для Німеччини” (АдН), став джерелом деяких радощів.
Таким чином, Вегнеру вдалося перемогти в третьому турі просто із більшістю голосів. Зі 159 депутатів Європарламенту 86 проголосували за нього, 70 – проти і троє утрималися.
Відразу після цього новий прем’єр-міністр склав присягу. У своїй першій заяві після обрання він пообіцяв Берліну новий початок.
Він намагався заперечити, що депутат Європарламенту від АдН (Альтернатива для Німеччини) виграв вибори, підтримавши АдН, заявивши, що справжньою метою праворадикальної партії було створення хаосу за допомогою обману.
Але голосування залишилося в минулому, оскільки ХДС і СДПН на чолі з новим прем’єр-міністром вже підписали коаліційну угоду. Вони визначили основні цілі, передусім це реформа державного управління, модернізація поліції та пожежної служби, а також багатомільярдна програма захисту клімату.
Лідерка соціал-демократів, колишня прем’єр-міністерка Франциска Ґіффі – нині заступниця Веґнера – наголосила на необхідності співпраці, підкресливши потребу в політиці солідарності.
До Кая Веґнера останнім консервативним лідером Берліна був християнський демократ Еберхард Діпґен, який керував столицею і земельним урядом до червня 2001 року. Після Діпґена настала соціал-демократична ера, найавторитетнішим представником якої вважався Клаус Воверайт, який був мером столиці з 2001 по 2014 рік.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися