Сербія розчарована тим, що Україна утрималася під час голосування за прийняття Косова до Ради Європи
Президент Сербії Александар Вучич у вівторок висловив розчарування тим, що днем раніше представник України утримався під час голосування Комітету міністрів Ради Європи за прийняття Косова.
На пресконференції в Белграді Вучич заявив, що Сербія завжди виступала за збереження територіальної цілісності України, ніколи не утримувалася в цьому питанні, а коли йдеться про територіальну цілісність Сербії, українська сторона утримується. «Це рішення не було випадковим, тому що українські представники попросили паузу, щоб перед голосуванням проконсультуватися зі своїми американськими та європейськими союзниками, і лише після цього вирішили утриматися щодо питання територіальної цілісності Сербії», – пояснив сербський президент.
Косово в односторонньому порядку проголосило незалежність від Сербії у 2008 році. Однак Белград досі продовжує вважати переважно албанську територію своєю провінцією.
П’ять країн – членів ЄС: Румунія, Словаччина, Іспанія, Кіпр і Греція – також не визнають Косово незалежною державою. Однак Словаччина та Греція утрималися під час голосування в понеділок. Серед сусідніх країн президент Сербії розкритикував Боснію і Герцеговину за те, що вона утрималася, та Чорногорію за те, що чітко проголосувала за прийняття Косова.
Александар Вучич висловив вдячність Угорщині за голос проти Косова. За його словами, прихильники Косова очікували, що Будапешт проголосує «за», тому цей крок виявився несподіваним. Вучич підкреслив, що коли минулої суботи під час перебування Віктора Орбана в Белграді попросив угорського прем’єра врахувати позицію Сербії, то очікував, що представник Угорщини утримається.
«Вони виявилися найбільшими друзями Сербії й проголосували проти», – підкреслив Александар Вучич, який разом з Віктором Орбаном подякував міністру закордонних справ Угорщини Петеру Сійярто за чітку позицію в підтримці Сербії.
Комітет міністрів Ради Європи, який складається з 46 членів, 33 голосами «за» та сімома «проти» нарешті прийняв заявку Косова на членство і передав її на розгляд Генеральної Асамблеї Ради Європи.
У вівторок на засіданні, у якому взяв участь глава держави, уряд Сербії порушив питання можливого прийняття Косова до Ради Європи. На пресконференції Вучич заявив, що обговорив з урядом, які зміни необхідно внести в зовнішню політику Сербії у світлі голосування в понеділок. «Ми повинні виявляти більше поваги до дружніх країн», – заявив глава держави, підкресливши важливий пункт підсумків засідання кабінету міністрів. І додав, що акцент має бути зроблений на принципі взаємності. «Якщо хтось не поважає нашу територіальну цілісність, то чому ми маємо поважати їхню? Чому ми повинні захищати чиюсь територіальну цілісність за будь-яку ціну, якщо вони проти нашої? Це не будуть тектонічні, але це будуть глибокі й фундаментальні зміни в нашій політиці та в тому, наскільки відповідально ми ставимося до своєї країни», – підкреслив він.
Джерело: (hirado.hu)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися