Брюссель веде переговори щодо 11-го пакета санкцій

Брюссель веде переговори щодо 11-го пакета санкцій

11:36 Квітень 24, 2023

Політика 972 5 хвилин

Magyar

У п’ятницю Брюссель розпочав переговори з країнами – членами ЄС щодо 11-го пакета санкцій. Нові обмеження можуть торкнутися, зокрема, ядерної енергетики та трубопровідної нафти. За повідомленнями преси, частина країн – членів Євросоюзу не заперечують проти нових санкцій. Востаннє Брюссель запроваджував обмеження проти росії в лютому.

Як повідомляє Politico, завжди добре поінформоване про справи в Брюсселі, у п’ятницю Європейська комісія розпочала переговори з дипломатами із 27 країн – членів ЄС щодо 11-го пакета санкцій. На саміті Євросоюзу в Брюсселі в березні президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн говорила про нові заходи як про доконаний факт.

«У 10-му пакеті санкцій ми запровадили можливість додавати до списку осіб, компанії чи організації, якщо бачимо, що вони обходять санкції за допомогою третіх країн. Отже, ми вжили вже багато заходів, але, безумовно, недостатньо, тому 11-й пакет санкцій також буде стосуватися в основному питання обходу й того, як протистояти цьому», – заявила вона.

«Росатом» може опинитися під прицілом

Видання Politico повідомляє, що цього разу мішенню може стати атомна енергетична компанія рф «Росатом», але це буде нелегким завданням.

«За даними Європейської спільноти з атомної енергії «Євратом», у 2021 році «Росатом» поставив 20% природного урану до ЄС і підтримує тисячі інших зв’язків з країнами – членами ЄС, а не лише з Угорщиною. У ЄС є 18 електростанцій, які мають російські компоненти або використовують російське паливо. Отже, навіть якщо нам удасться якимось чином накласти санкції на російський ядерний сектор, безумовно, будуть винятки», – зазначає Естер Барачка, кореспондентка видання köztévé.

За повідомленнями преси, окрім ядерної енергетики, 11-й пакет може стосуватися постачання російської нафти трубопроводами та заборону банку «Газпром» брати участь у міжнародній системі переказів. Як пише Politico, це питання є досить суперечливим, адже кілька країн – членів ЄС купують у росії ядерне паливо. У статті зазначається, що від нових санкцій найбільше може постраждати Франція.

Однак Париж не виявляє стурбованості, оскільки, за повідомленням Politico, дипломат, який говорив з газетою, заявив, що «в цьому питанні дуже чіткою, гучною і помітною була Угорщина».

Тож, на думку французів, іншим країнам – членам ЄС не потрібно лобіювати згадане питання, адже угорці все одно це зроблять.

«Для нас запровадження санкцій на постачання енергоносіїв є червоною лінією», – заявив міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини Петер Сійярто.

«Якщо російський природний газ не надходитиме до Угорщини, не буде опалення, стане важко працювати промисловості, а якщо ми не побудуємо атомну електростанцію «Пакш», вартість електроенергії зросте в чотири рази, і цьому, очевидно, слід запобігти», – зазначив міністр.

Про це Петер Сійярто говорив 8 березня минулого року, коли керівництво ЄС заявило, що якщо санкції проти росії і будуть введені, то вони точно не стосуватимуться енергетичного сектору.

Джерело:  (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня