Зростає обурення через безкоштовні поїздки чиновників ЄС
Дедалі більше депутатів Європарламенту вимагають від Європейської комісії роз’яснити, скільки поїздок її представники здійснили за рахунок лобістів та юридичних фірм. Адже видання Politico опублікувало інформацію про те, що співробітники одного з департаментів брали участь у кількох десятках оплачених поїздок. Оприлюднені дані посилюють тиск на інституції Європейського Союзу, які й без того намагаються відновити довіру до себе в розпал корупційних скандалів.
До Європейської комісії надходить дедалі більше вимог пояснити, скільки безкоштовних поїздок чиновники здійснили за рахунок лобістів та юридичних фірм, повідомляє Politico.
Згідно з інформацією, опублікованою Єврокомісією, минулого року посадові особи департаменту з питань конкуренції взяли участь у 150 відрядженнях, які були частково або повністю оплачені третіми сторонами, зокрема 23 з цих поїздок певною мірою профінансували юридичні фірми, консультанти та промислові групи.
Занепокоєння з цього приводу висловили політики, які борються за прозорість. Вони побоюються, що стосунки між галузевими лобістами, найбільшими світовими компаніями та офіційними особами ЄС, відповідальними за врегулювання найбільших бізнес-угод, уже надто тісні.
Оприлюднена інформація посилює тиск на інституції Європейського Союзу, які й без того намагаються відновити довіру до себе в розпал корупційних скандалів, що постійно зростають.
Минулого місяця Європейська комісія посилила свої правила щодо витрат на проїзд, адже з’ясувалося, що (колишній) генеральний директор її департаменту з питань транспорту Генрік Гололеї сам собі підписав безкоштовні рейси до Катару. Чиновники більше не можуть приймати оплачені подорожі чи проживання, за винятком, якщо їх оплачують університети, уряди держав-членів або такі великі міжнародні організації, як ООН або G20.
Правила Європейського парламенту стосовно поїздок передбачають, що до кінця наступного місяця після поїздки депутати повинні офіційно звітувати про здійснений проїзд, проживання та грошові кошти, оплачені третьою стороною.
Як заявила єврокомісарка з питань конкуренції Маргрете Вестагер, виконавчий орган ЄС вивчить інформацію про минулорічні відрядження, здійснені депутатами за рахунок юридичних фірм і промислових груп. А відтак додала, що ще занадто рано говорити про те, чи обмежать нові правила можливості для поїздок чиновників.
Але наслідки нової системи вже відчутні – кількість відряджень поменшала. Декілька чиновників заявили, що через обмежений бюджет Комісії були змушені скасувати участь у конференціях або мали долучитися до них не особисто, а дистанційно.
«На мою думку, дуже важливо не обмежувати нашу роботу, тому що кожна поїздка виправдана. Ми їздимо не для розваги, а для роботи», – заявила Вестагер.
Прессекретарка Єврокомісії Аріанна Подеста стала на захист оплачуваних поїздок, зазначивши, що вони дозволили зосередити бюджет Комісії на відрядженнях для проведення розслідувань. На її переконання, виступи на конференціях, лекції та участь у наукових дебатах завжди були важливою частиною діяльності департаменту з питань конкурентної політики.
Але в майбутньому це доведеться робити онлайн, заявила Подеста.
Оплачені поїздки людей, які працюють у великому антимонопольному відомстві ЄС, – особливо чутливе питання з огляду на те, що відомство відіграє важливу роль у затвердженні мільярдних угод та вивченні діяльності найбільших компаній світу.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися