Південна Корея позичила США півмільйона артилерійських боєприпасів
Південна Корея погодилася надати Сполученим Штатам 500 000 одиниць 155-міліметрових артилерійських боєприпасів на початку березня, що дасть Вашингтону більше свободи дій у постачанні боєприпасів в Україну, – повідомила в середу південнокорейська газета “Donga Ilbo” з посиланням на урядові джерела.
Неназвані джерела повідомили газеті, що уряд Південної Кореї вирішив надати боєприпаси в позику, а не продати їх, щоб мінімізувати можливість їхнього використання у війні в Україні. Боєприпаси можуть бути використані лише для поповнення власних запасів Сполучених Штатів, згідно з умовами Сеула. Ця інформація – принаймні для Південної Кореї – підтверджує секретні американські документи, які цього року з’явилися в інтернеті.
Після того, як минулого року уряд США купив 100 000 артилерійських боєприпасів у найбільшого виробника боєприпасів – Південної Кореї, а в лютому попросив ще щонайменше стільки ж, уряд азійської країни шукає інші способи виконати замовлення. За словами джерела газети, знайдене рішення полягало в тому, щоб поставити набагато більше боєприпасів для задоволення потреб США, але лише в позику. Таким чином, Сеул міг би залишитися вірним своєму принципу не постачати Україні летальну зброю.
Хоча і Міністерство оборони Південної Кореї, і Державний департамент США підтвердили, що переговори між Сеулом і Вашингтоном про постачання артилерійських боєприпасів відбулися, жодного офіційного повідомлення про фіналізацію угоди досі не з’явилося.
Міністр закордонних справ Південної Кореї Пак Джин заявив журналістам, що не може підтвердити інформацію, опубліковану в газеті, і підкреслив, що уряд, як і раніше, виступає проти постачання летальної зброї в Україну.
У результаті витоку в інтернет потрапили 53 секретні документи і засекречені щоденні звіти Міністерства оборони США, що містять розвідувальну інформацію з Єгипту, Об’єднаних Арабських Еміратів і Південної Кореї, а також плани і дані про війну в Україні. Розвідувальна інформація про Південну Корею включає в себе труднощі, з якими стикається Сеул, намагаючись примирити своє бажання залишитися осторонь конфлікту в Україні з готовністю брати участь у військовій допомозі Україні під тиском своїх західних союзників. Сеул прагне уникнути конфлікту з Москвою насамперед через економічні зв’язки та російський вплив, який поширюється на Північну Корею.
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися