Для Угорщини вкрай важливо, аби в Україні якнайшвидше був мир – Потапі

Для Угорщини вкрай важливо, аби в Україні якнайшвидше був мир – Потапі

13:24 Березень 31, 2023

Політика 568 4 хвилини

Magyar

Надзвичайно важливо, щоб в Україні якнайшвидше був мир, – наголосив державний секретар, відповідальний за національну політику Угорщини Арпад Янош Потапі, звертаючись в онлайн-форматі до учасників міжнародної наукової конференції, організованої у Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ.

Держсекретар підкреслив, що Угорщина продовжує підтримувати збереження закарпатської угорської громади, її розвиток на батьківщині та реалізацію інвестицій.

Угорська нація терпляча під час криз, і це особливо стосується закарпатських угорців, – зазначив Потапі, посилаючись на тему міжнародної конференції «Наслідки та виклики кризових ситуацій в освіті».

Держсекретар нагадав, що закарпатська угорська громада брала активну участь у допомозі та забезпеченні вимушених переселенців, а її члени, «як повноправні громадяни України, бажають брати участь і у відбудові повоєнної демократичної країни, в якій відновлені освітні та мовні права, які існували раніше».

«Запорукою збереження громади на батьківщині є угорськомовна освіта», — підкреслив він, оскільки «підростаючі покоління зміцнюють рідну мову, культуру та ідентичність у дитячому садку та школі». Потапі наголосив, що для Угорщини вкрай важливо, аби в Україні якнайшвидше настав мир.

Угорщина зацікавлена ​​в тому, щоби сусідня Україна була суверенною, збалансованою, демократичною, правовою державою, де національні меншини, в тому числі закарпатська угорська меншина, можуть жити в безпеці та мирі на своїй батьківщині.

Державний секретаріат з питань національної політики Угорщини в рамках відповідних програм продовжує надавати послідовну підтримку діяльності закарпатським церковним ліцеям, громадським та професійним організаціям, які виконують освітні та культурні завдання, а також Закарпатському угорському інституту ім. Ференца Ракоці ІІ та його установам, – заявив Потапі.

З метою пом’якшення наслідків відключень електроенергії, спричинених авіаударами, угорський уряд виділив 100 мільйонів форинтів для забезпечення індивідуального енергопостачання угорськомовних навчальних закладів Закарпаття, за ці кошти були придбані генератори, конвектори, портативні тепловентилятори. У 2022 році грантову підтримку отримало понад 5 тисяч заявників зі сфери освіти.

Арпад Янош Потапі підтвердив, що Держсекретаріат з питань національної політики і цього року оголосить грантову соціальну програму на Закарпатті.

Президентка Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ Ільдико Орос журналістам угорськомовних видань повідомила, що, незважаючи на війну, вдалося провести традиційну з 2006 року серію заходів «Дні Ракоці», невід’ємною частиною яких є дводенна міжнародна педагогічна конференція.

Серед криз, які найбільше впливають на освіту, найсерйознішою є війна, – зазначила керівниця вишу, – але криза освіти національних меншин в Україні почалася у 2017 році, з прийняттям закону про освіту. Закарпатське угорськомовне педагогічне товариство та угорський інститут постійно шукають і пропонують перспективні професійні рішення, але для вирішення кризи потрібна політична воля, зазначила Ільдико Орос.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня