Гендиректор транспортного відомства ЄС, фігурант справи про корупцію, подав у відставку

Гендиректор транспортного відомства ЄС, фігурант справи про корупцію, подав у відставку

16:55 Березень 31, 2023

Політика 1032 4 хвилини

Magyar

Високопоставлений чиновник Європейського Союзу подає у відставку з посади керівника транспортного відомства після того, як з’ясувалося, що він приймав безкоштовні перельоти та подарунки від Катару, – повідомив інформаційний портал Politico.

Генрік Хололей, генеральний директор транспортного департаменту Єврокомісії, оголосив у середу, що залишає свою посаду, щоб стати консультантом у відділі зовнішніх зв’язків установи без управлінської відповідальності. Відставка чиновника відбулася після того, як з’ясувалося, що він дев’ять разів безкоштовно літав катарською авіакомпанією Qatar Airways у період із 2015 до 2021 рік, завдяки люб’язності катарського уряду, поки Брюссель і Доха вели переговори щодо угоди про повітряний транспорт.

Остаточно укладена угода надала значну перевагу країні Перської затоки і забезпечила катарським авіакомпаніям значну перевагу на європейському ринку, в той час як ЄС отримав лише незначні вигоди від угоди.

Європейська комісія зазнала жорсткої критики за оприлюднену інформацію, а чиновники вимагають перегляду правил і негайного внутрішнього розслідування. Хоча Комісія спочатку наполягала на тому, що Хололей не порушив жодних правил, вона непомітно взялася за посилення цих самих правил.

Зараз Хололей перебуває під внутрішнім розслідуванням, і, як повідомляється, установа попросила його піти у відставку – принаймні тимчасово – і зайняти менш активну позицію.

Цей випадок стався у дуже чутливий для ЄС час. Брюссельські інституції вже намагаються врятувати свою репутацію на тлі корупційного скандалу “Катаргейт”, в якому стверджується, що іноземні уряди заплатили депутатам Європарламенту мільярди євро за обслуговування їхніх інтересів у Брюсселі.

Президент Комісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла боротися з корупцією у світлі серії скандалів і підтримала створення наглядового органу з етики, здатного розслідувати і карати зловживання в усіх інституціях ЄС. Але, на відміну від парламенту, де зараз ведуться переговори про антикорупційні реформи, Комісія і Рада ЄС не повинні бути причетні до скандалу, і жодних внутрішніх змін поки що не планується.

Однак справа Хололея, в центрі якої опинився високопосадовець, тісно пов’язана з великою транспортною угодою, життєво важливою для країни Перської затоки, поширила фокус розслідування на Європейську комісію, яка має завдання пропонувати законодавство ЄС.

Джерело: (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня