Відбулася чергова сесія Ужгородської міської ради

Відбулася чергова сесія Ужгородської міської ради

20:28 Березень 30, 2023

Політика 995 7 хвилин

У четвер, 30 березня, відбулося засідання чергової сесії Ужгородської міськради. У залі зареєструвалося 32 депутати. На початку засідання традиційно хвилиною мовчання віддали шану загиблим на війні героям.

Після міський голова Богдан Андріїв нагородив грамотами команду ZR Team Uzhhorod – переможців змагань з бразильського джиу-джитсу TMS Ukrainian Cup Lviv 2023, які нещодавно відбулися у Львові. Мер привітав спортсменів та їхніх тренерів вручивши відзнаки.

Також грамотами Ужгородської міської ради нагородили художню керівницю народної студії поезії «Чарівне слово» Ужгородського міського центру дозвілля-будинку культури Наталію Дубініну, а також учасницю цієї студії Кіру Касинець, яка продекламувала для всіх присутніх вірш Ліни Костенко.

Відтак депутати перейшли до порядку денного, на якому було близько 40 питань.

Найперше проголосували за Звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку Ужгородської міської територіальної громади за 2022 рік. Далі внесли зміни до цілої низки рішень міської ради про: комплексну Програму профілактики та протидії злочинності в місті Ужгород на 2021-2023 роки; Програму сприяння діяльності управління патрульної поліції в Закарпатській області на 2021-2025 роки; комплексну Програму забезпечення безпеки громадян шляхом виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних злочинів в місті Ужгород на 2022-2024 роки; Програму «Безпечне правосуддя» на 2022-2024 роки;

Програму розвитку транскордонного співробітництва та підтримки імплементації проєктів міжнародної технічної допомоги в м. Ужгород на 2023-2027 роки; Програму інформатизації діяльності Ужгородської міської ради та її виконавчих органів на 2023-2025 роки; Програму розвитку земельних відносин та охорони земель у м. Ужгород на 2023 – 2025 роки;

Програму фінансової підтримки закладів первинного, вторинного рівня медичної допомоги та їх розвиток у місті Ужгород на 2020 – 2023 роки; Програму боротьби з онкологічними захворюваннями на 2023 – 2026 роки;

Програму забезпечення роботи медичних комісій при Ужгородському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки на 2020 – 2023 роки.

Також внесли зміни до «Програми підтримки сімей загиблих/померлих захисників України на 2023-2025 роки». Зокрема було вирішено одноразово виплачувати 100 тисяч гривень із бюджету Ужгородської міської територіальної громади представникам загиблого/померлого захисника України на вирішення соціально-побутових питань.

Прийняли рішення і про матеріальну підтримку хворих ужгородців. Із міського бюджету на лікування виділять 195 тисяч гривень.

Що стосується капітальних ремонтів, то на цій сесії депутати внесли до переліку запланованих на цей рік робіт капремонт травматологічного відділення центральної міської клінічної лікарні, що на вул.Грибоєдова, 20. Депутати сьогодні на сесії підтримали зміни до Програми, щоб передбачити фінансування. Також збільшили розмір статутного капіталу КП «Водоканал м. Ужгорода». Проголосували і за відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, капітального ремонту та реконструкції багатоквартирних будинків у м.Ужгород на 2023 рік «Теплий дім».

Далі депутати проголосували за проект рішення Про затвердження детального плану території, обмеженої вулицями Солов’їною, Красною, територією НПО «Реабілітація» та межею міста.

За словами правозахисниці Наталії Майстренко даний проект не відповідає Генеральному плану міста.

– Зокрема зменшується площа зелених насаджень загального користування. На території садибної забудови пропонується забудова багатоквартирних житлових будинків. Мова про вулицю Солов’їну. Будь ласка, не створюйте нам роботу скасовувати черговий детальний план територій. Він апріорі не відповідає Генеральному плану! – наголосила Наталія Майстренко, звернувшись до депутатів.

Після чого було голосування і міські обранці 24 голосами «за» підтримали цей проект рішення.

Відтак підтримали і проект рішення №1305 Про затвердження та відмову у затвердженні проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення.

– У цьому проекті рішення йдеться і про одіозну земельну ділянку на вул. Закарпатська 22, де наш міський голова Богдан Андріїв будує багатоквартирний житловий будинок в межах садибної забудови, – зазначила Наталія Майстренко. – Це не відповідає Генеральному плану. Я прошу відмовити в ухваленні цього рішення саме в частині зміни цільового призначення земельної ділянки на вул. Закарпатській 22. Якщо ви підтримаєте, то свідомо підете на порушення земельного законодавства.

Щоправда це не повпливало на депутатів і більшістю голосів вони проголосували за цей проект рішення.

Вичерпавши всі питання порядку денного, присутні заслухали ще кілька депутатських звернень.

Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня