«Жоден закарпатський угорець не скаже, що він не хоче вчити українську мову», – Йосип Резеш

«Жоден закарпатський угорець не скаже, що він не хоче вчити українську мову», – Йосип Резеш

20:09 Березень 29, 2023

Політика 3887 3 хвилини

Magyar

На думку Йосипа Резеша, повномасштабне вторгнення кардинально змінило настрої національних спільнот, що живуть на Закарпатті. Він прокоментував події, які відбуваються навколо угорської нацменшини в регіоні.

«Ми, українські угорці, які проживають на території Закарпаття, всі позиціонуємо себе громадянами України. Ми всі так само переживаємо за долю нашої держави, як і будь-який інший громадянин. Інше питання, що багато хто тепер, на жаль, асоціює нас, угорців, із позицією офіційної Угорщини чи уряду Угорщини. Я б переконливо просив усіх: давайте відрізняти позицію керівництва Угорщини від почуттів і реального життя угорців, які мешкають тут, в Україні, і роблять усе для перемоги нашої держави», — закликав Йосип Резеш.

За словами Резеша, раніше у Закарпатських угорців були зауваження щодо законодавчого регулювання прав національних меншин в Україні. З початком великої війни це відійшло на другий план.

«Всі партії, які представлені в обласній раді (Закарпаття — ред.), як тільки почалася війна, заявили, що у нас тепер єдина партія — це партія України. Ми всі працюємо на перемогу й на розвиток. Зараз живемо в державі, яка воює, і треба ставати на захист своєї країни. Мобілізація відбувається незалежно від етнічного походження. Багато наших братів-закарпатців, українських угорців, дійсно воюють на фронті. Багато тих, хто робить усе, щоб наблизити нашу перемогу в тилу: організовують гуманітарні вантажі, допомагають внутрішнім переселенцям, громадам на прифронтовій території нашої держави», — розповідає Йосип Резеш.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня