В ООН закликали президента Уганди не впроваджувати смертну кару за гомосексуальність

В ООН закликали президента Уганди не впроваджувати смертну кару за гомосексуальність

13:46 Березень 23, 2023

Політика 838 3 хвилини

Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що ухвалення в Уганді нового закону, спрямованого проти ЛГБТ, є руйнівним і закликав президента Йовері Мусевені не підписувати його, повідомляє Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Фолькер Тюрк підкреслив, що ухвалений законопроект “дискримінаційний” і ” ймовірно, один з найгірших у світі”. Ухвалене нове законодавство також наражає журналістів, медичних працівників і правозахисників на тривалі тюремні терміни лише за те, що вони виконують свою роботу. Цей закон, якщо він набуде чинності, матиме серйозні негативні наслідки для суспільства в цілому і зруйнує досягнення, добуті протягом багатьох років, додав Верховний комісар.

“Якщо він буде підписаний президентом, то зробить лесбійок, геїв і бісексуалів в Уганді злочинцями лише за те, що вони існують, за те, що вони є тими, ким вони є. Це може надати їм беззастережний мандат. Він може надати карт-бланш для систематичного порушення майже всіх їхніх прав людини і послужити для підбурювання людей один проти одного”, – зазначив він.

“Законопроект плутає консенсуальні та неконсенсуальні стосунки – перші ніколи не повинні бути криміналізовані, тоді як другі вимагають науково обґрунтованих заходів для припинення сексуального насильства у всіх його формах – у тому числі щодо дітей, незалежно від статі чи сексуальної орієнтації злочинця. Цей законопроект буде масово відволікати увагу від вжиття необхідних заходів для припинення сексуального насильства”, – заявив Верховний комісар ООН з прав людини.

За словами Тюрка, норматив не тільки суперечить положенням Конституції Уганди, які передбачають рівність і недискримінацію для всіх, але й міжнародно-правовим зобов’язанням країни в галузі прав людини та політичним зобов’язанням щодо сталого розвитку, а також ставить під серйозну загрозу права, здоров’я та безпеку людей.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня